Mycie pacjenta w lozku algorytm

Mycie pacjenta w lozku algorytm

· Postaw miskę z wodą na ręczniku, zanurz dłoń pacjenta w wodzie,obok połóż mydelniczkę. Ustaw krzesło z oparciem w nogach łóżka, po prawej stronie pacjenta. Obok łóżka postaw taboret na wiadro z ciepłą wodą • Przygotuj zestaw – zorientuj się czyOct 05, · Mycie kończyn górnych. Na odkładanym blacie szafki przyłóżkowej (lub dodatkowym taborecie) ustaw wanienkę do mycia głowy. Czynności przygotowawcze. Powieś ręczniki i folię na oparciu krzesła. · Odsłoń kończynę dalszą, podłóż pod nią ręcznik osłaniając bieliznę pościelową –pod pachą załóż ręcznik pod wierzchnie przykrycie. · Umyj kończynę górną myjką z mydłem i bez w kolejności • Przygotowanie niezbędnego sprzętu do mycia pacjenta (należy zorientować się, które przybory pacjent ma własne, a które należy dołączyć) • Obserwowanie pacjenta, utrzymywanie z nim kontaktu słownego • Dbanie o wygodę i bezpieczeństwo pacjenta • Zadbanie o temperaturę w pomieszczeniu ( stopnie) Apr 17, · Postaw tacę na stoliku przyłóżkowym. A W-9 form is the form independent contractors c MYCIE PACJENTA W ŁÓŻKU Obserwowanie pacjenta, utrzymywanie z nim kontaktu Algorytm. Here's what you need to know about W-9 tax forms The difference between W-2 and W-9 forms is pretty big, but the similar names make them easy to mix up. A W-2 form goes to payrolled employees early in the year to help them file their taxes.

Podczas toalety wieczornej można pominąć: mycie brzucha,. mycie kończyn dolnych (jeżeli nie zachodzi taka konieczność). Przygotowanie pacjenta: poinformowanie pacjenta o planowanych działaniach; uzyskanie zgody na "Toaleta całego ciałaFilm przedstawia procedurę toalety całego ciała osobie chorej leżącej pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna jeżeli w jamie ustnej nie ma zmian chorobowych, dlatego mycie zębów i mycie protezy to dobra okazja 24 апр. г. 5 окт. г. Cel Przy łóżku pacjenta ustawiamy taboret lub krzesło. higieniczne mycie rąk; założenie rękawiczek.wąż spustowy wanienki umieść w ustawionym przy łóżku wiadrze. zapytaj pacjenta, czy jest mu wygodnie. Suchymi rękami podłącz suszarkę do prądu i sprawdź, czy działa Mycie twarzy oczu, uszu, nosa i szyi Zdjęcie pacjentowi koszuli i zawieszenie jej na poręczy łóżka Podłożenie pod głowę ręcznika (podniesienie prawą ręką od strony dalszej głowy pacjenta, a lewą od strony bliższej wsunięcie ręcznika, tak aby jego końce znalazły się na barkach chorego) MYCIE GŁOWY U PACJENTA LEŻĄCEGO W ŁÓŻKU- ALGORYTM Krok 1 – plan działania Na formularzu załączonym do zadania egzaminacyjnego sporządź plan działania, który składa się z: wykazu problemów higienicznych i opiekuńczych chorego wykazu zaplanowanych czynności niezbędnych do wykonania zadania pościel i ubranie pacjenta możesz dodatkowo zabezpieczyć folią Nie tylko mycie pacjenta jest bardzo ważne, ale i jego osuszanie, kontrola stanu skóry i odpowiednia pielęgnacja. Wycierając, nie pocieraj intensywnie tylko lekko dociskaj, aby zebrać pozostałości wody lub kosmetyku• Przygotowanie niezbędnego sprzętu do mycia pacjenta (należy zorientować się, które przybory pacjent ma własne, a które należy dołączyć) • Obserwowanie pacjenta, utrzymywanie z nim kontaktu słownego • Dbanie o wygodę i bezpieczeństwo pacjenta • Zadbanie o temperaturę w pomieszczeniu ( stopnie) Na odkładanym blacie szafki przyłóżkowej (lub dodatkowym taborecie) ustaw wanienkę do mycia głowy. Obok łóżka postaw taboret na wiadro z ciepłą wodą. Po kąpieli w łóżku podopiecznego, dokładnie osusz naskórek ręcznikiem. Apr 24, · Mycie zębów. Podanie pacjentowi szczoteczki z nałożoną pastą pacjenta ułóż w pozycji na wznak, by pod łopatkami miał złożoną poduszkę, a głowę nad wanienką. Na podnóżku lub podłodze przy zagłówku łóżka ustaw wiadro na zużytą wodę. Uniesienie głowy pacjenta (lewą ręką) Podanie kubka z wodą do przepłukania jamy ustnej (prawą ręką) Odstawienie kubka na stolik i podanie miski nerkowatej. osłoń ręcznikiem szyję i ramiona pacjenta. Podłożenie pod brodę pacjenta ręcznika. sprawdź, czy stanowisko pracy jest w pełni przygotowane.

Mycie zębów. Podłożenie pod brodę pacjenta ręcznika. Uniesienie głowy pacjenta (lewą ręką) MYCIE GŁOWY U PACJENTA LEŻĄCEGO W ŁÓŻKU – ALGORYTM. 2. Osobie leżącej w łóżku możemy umyć włosy i głowę na dwa sposoby: wykorzystując specjalną rynienkę 1. Wygodniej ułożyć pacjenta na wznak. Mycie twarzy, oczu, uszu, szyi. "Mycie głowy chorego w łóżkuFilm przedstawia procedurę mycia głowy chorego w łóżku pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna Medycznego 16 июн. Zdjąć pacjentowi koszulę (górna część piżamy) – Sposób wykonania czynności: ALGORYTM. г.Niezbędna będzie także gąbka, którą możesz zamaczać w misce z wodą i nawilżać nią ciało pacjenta. Ustaw krzesło z oparciem w nogach łóżka, po prawej stronie pacjenta. osłoń ręcznikiem szyję i ramiona pacjenta. pościel i ubranie pacjenta możesz dodatkowo zabezpieczyć foliąAlgorytm słania łóżka z pacjentem Słanie łóżka z pacjentem Cele -zapewnienie wygody, estetyki (poprawa stanu bielizny pościelowej) -kształtowanie nawyków higienicznych -zapewnienie optymalnego samopoczucia chorego -zapobieganie powikłaniom np.: przykurczom, odleżynom. · Postaw miskę z wodą na ręczniku, zanurz dłoń pacjenta w wodzie,obok połóż mydelniczkę. wąż spustowy wanienki umieść w ustawionym przy łóżku wiadrze. Myjemy chorego od górnych partii ciała w dół, zatem po umyciu głowy i twarzy powinniśmy skupić się na szyi, karku, dekolcie oraz tułowiu · Odsłoń kończynę dalszą, podłóż pod nią ręcznik osłaniając bieliznę pościelową –pod pachą załóż ręcznik pod wierzchnie przykrycie. Obok łóżka postaw taboret na wiadro z ciepłą wodą pacjenta ułóż w pozycji na wznak, by pod łopatkami miał złożoną poduszkę, a głowę nad wanienką. zapytaj pacjenta, czy jest mu wygodnie. Oct 05, · Mycie kończyn górnych. Na odkładanym blacie szafki przyłóżkowej (lub dodatkowym taborecie) ustaw wanienkę do mycia głowy. · Umyj kończynę górną myjką z mydłem i bez w kolejności Apr 17, · Postaw tacę na stoliku przyłóżkowym. Niebezpieczeństwa -oziębienie pacjenta -zmęczenie pacjenta -urazy mechaniczne ALGORYTM OKLEPYWANIA-umyj i zdezynfekuj higienicznie ręce-załóż rękawiczki-ułóż pacjenta w jednej z wybranych pozycji (na boku, siedzącej, na brzuchu, Trendelenburga, na wznak)-ułóż dłonie w „łódkę”-poproś pacjenta, aby wykonał głęboki wdech-rozpocznij oklepywanie od podstawy klatki piersiowej do szczytu płuc "Toaleta całego ciałaFilm przedstawia procedurę toalety całego ciała osobie chorej leżącej pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna pokojebondarewicz.pla całe Do ogólnej toalety chorego leżącego w łóżku również będzie potrzebna miska z wodą oraz mydło. Powieś ręczniki i folię na oparciu krzesła.

г. mycie klatki piersiowej,. 1 MYCIE GŁOWY W ŁÓŻKU - ALGORYTM Istota i cel: Utrzymanie w 2) Poinformowanie pacjenta o planowanym myciu włosów i uzyskanie jego zgody - mycie kończyn górnych wraz z obcięciem paznokci u rąk, zestaw do golenia zarostu na mokro u pacjenta leżącego w łóżku 17 мар.· Postaw miskę z wodą na ręczniku, zanurz dłoń pacjenta w wodzie,obok połóż mydelniczkę. · Rozłóż zawinięcia kołdry od stronyMycie kończyn górnych. · Umyj kończynę górną myjką z mydłem i bez w kolejności • Przygotowanie niezbędnego sprzętu do mycia pacjenta (należy zorientować się, które przybory pacjent ma własne, a które należy dołączyć) • Obserwowanie pacjenta, utrzymywanie z nim kontaktu słownego • Dbanie o wygodę i bezpieczeństwo pacjenta • Zadbanie o temperaturę w pomieszczeniu ( stopnie) pacjenta ułóż w pozycji na wznak, by pod łopatkami miał złożoną poduszkę, a głowę nad wanienką. zapytaj pacjenta, czy jest mu wygodnie. Podłożenie pod brodę pacjenta ręcznika. · Odsłoń kończynę dalszą, podłóż pod nią ręcznik osłaniając bieliznę pościelową –pod pachą załóż ręcznik pod wierzchnie przykrycie. Ustaw krzesło z oparciem w nogach łóżka, po prawej stronie pacjenta. Uniesienie głowy pacjenta (lewą ręką) Podanie kubka z wodą do przepłukania jamy ustnej (prawą ręką) Odstawienie kubka na stolik i podanie miski nerkowatej. osłoń ręcznikiem szyję i ramiona pacjenta. Apr 24, · Mycie zębów. Pod głowę kładziemy czysty ręcznik. Powieś ręczniki i folię na oparciu krzesła. Podanie pacjentowi szczoteczki z nałożoną pastą Podczas mycia twarzy układamy pacjenta w pozycji półleżącej, albo leżącej. · Przygotuj zestaw wraz z pojemnikami na odpady. Obok łóżka postaw taboret na wiadro z ciepłą wodą · Połóż tacę na stolik przyłóżkowy. Namaczamy myjkę w wodzie i przecieramy twarz zaczynając od oczu. · Umyj i zdezynfekuj ręce. Następnie przecieramy twarz od dalszego zewnętrznego kącika do bliższego kącika Oct 05, · odstaw stolik przyłóżkowy. pościel i ubranie pacjenta możesz dodatkowo zabezpieczyć folią Postaw tacę na stoliku przyłóżkowym. przystaw krzesło siedziskiem do dolnego szczytu łóżka. Do mycia twarzy korzystamy ze specjalnych myjek o delikatnej fakturze. · Ubierz fartuch i rękawiczki przy łóżku chorego. Na odkładanym blacie szafki przyłóżkowej (lub dodatkowym taborecie) ustaw wanienkę do mycia głowy. sprawdź temperaturę otoczenia. wąż spustowy wanienki umieść w ustawionym przy łóżku wiadrze.

Quick View Mycie ciała osoby bliskiej jest krępującą sytuacją dla obydwu stron, dlatego należy zadbać o intymność i przyjazną atmosferę. A W-9 form is the form independent contractors c"Toaleta całego ciałaFilm przedstawia procedurę toalety całego ciała osobie chorej leżącej pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna pokojebondarewicz.pla całe Dec 15, · Podłuż ręcznik przeznaczony do mycia twarzy pod brodę pacjenta Przygotuj przybory do mycia zębów - nałóż na szczoteczkę pastę, podaj pacjentowi, pod brodą umieść miskę nerkowatą i podaj kubek z woda do wypłukania ust Po umyciu przez pacjenta zębów wytrzyj usta pacjenta Ręcznik odłóż na krzesło; Mycie twarzy, oczu, uszu 6 Stanowisko pusty kosz na śmieci pod worka na śmieci, gdzie worek wisi nad brzegu łóżka. Po kąpieli w łóżku podopiecznego, dokładnie osusz naskórek ręcznikiem. Jak zorganizować przestrzeń wo Aktywne filtry. Najczęściej kupowane Dostępne Nazwa, A do Z Nazwa, Z do A Cena, rosnąco Cena, malejąco. Jest 9 produktów. Learn about the history and specs of each of these vehicles in this article Here's what you need to know about W-9 tax forms The difference between W-2 and W-9 forms is pretty big, but the similar names make them easy to mix up. Podanie pacjentowi szczoteczki z nałożoną pastą Mycie pacjenta w łóżku. 7 Użyj kubka lub dzbanka wlać wodę powoli i ostrożnie przez pacjenta włosy. Sortuj wg. Cars that start with the letter "W" include the Wolseley Wasp, Wartburg , Wanderer W10 and Jeep Wrangler and Wagoneer. Pokazywane z 9 elementów. Tylko online. Zapytaj ją, czy temperatura wody czuje się dobrze do niej i napełnić miskę, jeśliNie tylko mycie pacjenta jest bardzo ważne, ale i jego osuszanie, kontrola stanu skóry i odpowiednia pielęgnacja. Uniesienie głowy pacjenta (lewą ręką) Podanie kubka z wodą do przepłukania jamy ustnej (prawą ręką) Odstawienie kubka na stolik i podanie miski nerkowatej. Wycierając, nie pocieraj intensywnie tylko lekko dociskaj, aby zebrać pozostałości wody lub kosmetyku Mycie zębów. Kiedy wlać wodę nad pacjenta włosy, chcesz wody spływać torbę i do kosza. A W-2 form goes to payrolled employees early in the year to help them file their taxes. Podłożenie pod brodę pacjenta ręcznika.

Czynności przygotowawcze. Zabieg higieniczny wykonywany przez opiekuna w sytuacji pacjentów mających trudności w 24 thg 4, Toaleta całego ciała pacjenta leżacego w łóżku - algorytm · podłożenie ręcznika pod pośladki · odciągnięcie napletka · umycie (delikatnie i Toaleta pacjenta. Przygotowanie niezbędnego sprzętu do mycia pacjenta (należy Algorytm. • Przygotuj zestaw – zorientuj się czy pacjent ma "Toaleta całego ciała Film przedstawia procedurę toalety całego ciała osobie chorej leżącej pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna 5 thg 10, Algorytm mycia pacjenta w łóżku.Zapytaj ją, czy temperatura wody czuje się dobrze do niej i napełnić miskę, jeśli - myjki. - dzbanek z ciepłą wodą. Sortuj wg. kąpiel w ruchu. Tylko online. Quick View Opiekunka osoby starszej w Niemczech może w domowym zaciszu przygotować kilka rodzajów kąpieli: kąpiel pełna. 7 Użyj kubka lub dzbanka wlać wodę powoli i ostrożnie przez pacjenta włosy. Moczenie nóg, rąk można wykonać także w łóżku przy myciu całego ciała"Toaleta całego ciałaFilm przedstawia procedurę toalety całego ciała osobie chorej leżącej pomocną w przygotowaniu do zawodu Opiekuna pokojebondarewicz.pla całe Niezbędna będzie także gąbka, którą możesz zamaczać w misce z wodą i nawilżać nią ciało pacjenta. Przyrządy umożliwiające sprawną kąpiel pacjenta w łóżku to min.: miednica z wodą o temperaturze stopni Celsjusza, - podkłady higieniczne, - dwa ręczniki, mydło. Jun 21, · Usprawni to nasze działania i pozwoli zapobiec dezorganizacji skracając czas omawianej czynności. Każda za wyjątkiem kąpieli w ruchu może być wykonana w domu. Pokazywane z 9 elementów. moczenie nóg lub rąk ew. Jest 9 produktów. pod prysznicem. Myjemy chorego od górnych partii ciała w dół, zatem po umyciu głowy i twarzy powinniśmy skupić się na szyi, karku, dekolcie oraz tułowiu. Najczęściej kupowane Dostępne Nazwa, A do Z Nazwa, Z do A Cena, rosnąco Cena, malejąco. Aktywne filtry. ramion. - basen sanitarny Mycie pacjenta w łóżku. U kobiet należy zwrócić uwagę na higienę skóry pod piersiami Podłuż ręcznik przeznaczony do mycia twarzy pod brodę pacjenta Przygotuj przybory do mycia zębów - nałóż na szczoteczkę pastę, podaj pacjentowi, pod brodą umieść miskę nerkowatą i podaj kubek z woda do wypłukania ust Po umyciu przez pacjenta zębów wytrzyj usta pacjenta Ręcznik odłóż na krzesło; Mycie twarzy, oczu, uszu 6 Stanowisko pusty kosz na śmieci pod worka na śmieci, gdzie worek wisi nad brzegu łóżka. Kiedy wlać wodę nad pacjenta włosy, chcesz wody spływać torbę i do kosza. nasiadówka.

7. kąpiel w ruchu. Mycie twarzy, oczu i uszu. Kładzie gruby ręcznik wzdłuż pleców i pośladków 2. Mycie pleców i pośladków. Powtarza w/w czynności jak przy myciu klatki piersiowej. - myjki. Powtarza w/w czynności jak przy myciu klatki piersiowej. Wyciera brzuch grubym ręcznikiem. Sposób wykonania: Mycie zębów – mycie twarzy, oczu, uszu – mycie klatki piersiowej – mycie kończyn6. 4. Mycie brzucha. 1. Pod głowę kładziemy czysty ręcznik. Unosimy i zginamy kończynę w stawie kolanowym w stopniu umożliwiającym mycie. Mycie pleców i pośladków. Uwaga Myjkę zmienia do mycia pleców. Przyrządy umożliwiające sprawną kąpiel pacjenta w łóżku to min.: miednica z wodą o temperaturze stopni Celsjusza, - podkłady higieniczne, - dwa ręczniki, mydło. Podłożenie pod brodę pacjenta ręcznika. Chory odwraca się na bok. Bierzemy do ręki myjkę i myjemy przednią i tylną część kończyny dolnej w Chory odwraca się na bok. Mycie brzucha. Każda za wyjątkiem kąpieli w ruchu może być wykonana w domu. Mycie zębów. Podczas mycia twarzy układamy pacjenta w pozycji półleżącej, albo leżącej. Do mycia twarzy 16 thg 6, ewentualnie pianka do mycia ciała – zwłaszcza jeśli pacjent zanieczyszczony jest stolcem. ramion. - dzbanek z ciepłą wodą. Stopę pacjenta wkładamy do miski, ale tylko w sytuacji gdy jest to możliwe z uwagi na stan pacjenta (brak przykurczów, niedowładów, zniekształceń kostnych, ran itp.). 7. 3. 2. Plecy odkryte, wierzchnie przykrycie leży na chorym. Moczenie nóg, rąk można wykonać także w łóżku przy myciu całego ciała 6. Kładzie gruby ręcznik wzdłuż pleców i pośladków Mycie ciała osoby bliskiej jest krępującą sytuacją dla obydwu stron, dlatego należy zadbać o intymność i przyjazną atmosferę. Plecy odkryte, wierzchnie przykrycie leży na chorym. nasiadówka. - basen sanitarny Opiekunka osoby starszej w Niemczech może w domowym zaciszu przygotować kilka rodzajów kąpieli: kąpiel pełna. Wyciera brzuch grubym ręcznikiem. do toalety jamy ustnej: szczoteczka i pasta do zębów Sposób wykonania czynności: ALGORYTM. Uniesienie głowy pacjenta (lewą ręką) Basen (jeżeli nie ma go przy łóżku pacjenta). Uwaga Myjkę zmienia do mycia pleców. Algorytm. moczenie nóg lub rąk ew. pod prysznicem. Jak zorganizować przestrzeń wo Należy uwzględnić własne przybory toaletowe pacjenta i uzupełnić zestaw elementami potrzebnymi w czasie mycia wchodzącymi w zakres wyposażenia oddziału Mycie w basenie do mycia włosów: basen do mycia włosów - 1 wiadro - folia/cerata - 2 dzbanki Mycie włosów w misce: miska - folia/cerata - 2 dzbankiUsprawni to nasze działania i pozwoli zapobiec dezorganizacji skracając czas omawianej czynności.

zł.) basen do mycia głowy (cena ok. Osobie leżącej w łóżku możemy umyć włosy i głowę na dwa sposoby: wykorzystując specjalną rynienkę mycie kończyn górnych wraz z obcięciem paznokci u rąk,. - zmianę bluzy od piżamy oraz zmień podkład płócienny z leżącym w łóżku pacjentem wykonywać samodzielnie czynności higieniczne: mycie i kąpiel osoby leżącej w łóżku, mycie głowy w łóżku, higieniczne i jałowe mycie krocza;Apr 08, · Basen ustaw na taborecie lub w uchwycie umocowanym przy ramie łóżka, Załóż rękawiczki, Obluźnij koc. Zabiegi toaletowe obejmują też skracanie paznokci Akcesoria, które przydadzą się do mycia chorego w łóżku. Mycie zębów Podłóż ręcznik przeznaczony do mycia twarzy pod brodę pacjenta, Przygotuj przybory do mycia zębów, Po umyciu przez pacjenta zębów wytrzyj usta pacjenta, Odłóż ręcznik na krzesło. 50 zł.) myjki lub gąbki – jeśli są wielorazowe dwie różne do mycia górnej i dolnej części ciałaWyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest Etykiety: algorytm, asystent pielęgniarski, golenie pacjenta, OM, opiekun medyczny, opiekun medyczny blog, pielęgnacja zarostu twarzy pacjenta Mycie jest dobrą okazją do obejrzenia całego ciała, w tym oceny kondycji skóry pod kątem uszkodzeń mechanicznych i objawów chorobowych. 50 zł.) lub rynna do mycia głowy (cena ok. Mycie twarzy, oczu, uszu Aug 20, · Zabiegi higieniczne powinny zakończyć się balsamowaniem całego ciała, nawilżaniem go i natłuszczaniem – zależnie od potrzeb i stanu skóry. - mycie pleców,. rękawiczki ochronne dla opiekuna. miska lub wanna pneumatyczna (cena ok. Podczas mycia chorego, należy pamiętać, aby umyte już i osuszone części ciała MYCIE GŁOWY U PACJENTA LEŻĄCEGO W ŁÓŻKU – ALGORYTM. 28 thg 10, Należy zamknąć drzwi lub odgrodzić łóżko parawanem.

trwałe unieruchomienie w łóżku przyczynia się do zmian w mechanice Mycia i dezynfekcji pomieszczeń w placówkach ochrony zdrowia śluzy dla pacjenta, śluzy dla personelu, sali wybudzeń oraz mycie kaloszy po zakończonym Jun 26, Algorytm widzenia komputerowego zastosowany w systemie za pomocą czujników wykrywa, czy osoba zbliżająca się do pacjenta odpowiednio umyła lub Rekomendacje norm zatrudnienia pielęgniarek /położnych w oddziałach szpitalnych mycie w łóżku, pomoc w toalecie jamy ustnej, wzmożona pielęgnacja skóry w OIT stanowią jeden z głównych elementów pielęgnowania pacjenta krytycznie chorego.

Przemieszczanie pacjenta w obrębie łóżka. Układanie pacjenta w różnych pozycjach w łóżku U osoby zdrowej i sprawnej chyba nic. Sytuacja się komplikuje, kiedy masz umyć nogi Osobie leżącej w łóżku możemy umyć włosy i *jeśli student zagraża życiu i bezpieczeństwu pacjenta lub własnemu bądź nie Polecenie: przygotuj zestaw i wykonaj mycie głowy pacjentki w łóżku Mycie głowy ciężko choremu leżącemu w łóżku. stan higieny osobistej pacjenta, sprawdzając w jakim stanie utrzymana jest skóra, Algorytm wstępnego postępowania w nietrzymaniu moczu u kobiet Co jest trudnego w myciu nóg?

Przygotować pacjenta do WHO - Bezpieczeństwo Pacjenta - Nauczanie na kierunkach medycznych, Podręcznik dla wykładowców łóżku pacjenta, w przychodni, aptece, w Dec 22, Scharakteryzować zasady i niebezpieczeństwa. Wymienić wskazania i przeciwwskazania do mycia głowy choremu w łóżku.

A\u0026J PARTNERS - Zmiana Bielizny Pościelowej/1 Opiekun [FILM INSTRUKTAŻOWY]