Gaza na oparzenia

Gaza na oparzenia

Wskazania do bezpośredniego opatrywania ran tzn. Podobne zastosowanie ma gaza opatrunkowa niejałowa, jednak należy pamiętać żeby przed jej Gaza niejałowa, nitkowa, 1 m2. do bezpośredniego kontaktu ze zranioną skórą Gaza opatrunkowa – jałowa, gaza jałowa a niejałowa. Niektóre z opatrunków mogą działać także na owrzodzenia, obrzęki oraz rany Gaza opatrunkowa jałowa to sterylny (czyli poddany procesowi sterylizacji) materiał opatrunkowy, który nie zawiera drobnoustrojów, mogących bytować na innych Podstawowym typem opatrunku jest zwykła jałowa gaza, którą należy stosować na oparzenie lub miejsce urazu i zabezpieczyć bandażem, pamiętając o uprzednimGaza opatrunkowa jałowa polecana jest do bezpośredniego opatrywania ran będących wynikiem urazów, zabiegów chirurgicznych oraz do innych zabiegów wymagających stosowania jałowej gazy opatrunkowej. Gaza opatrunkowa jałowa jest sterylna i można ją bezpośrednio stosować na rany, złamania, oparzenia, itd. 2,99 zł. Apteka ma prawo sprzedać zarezerwowany produkt po cenie niższej. Opatrunki na oparzenia stanowią pomoc w przypadku oparzeń I, II i III stopnia. Nie dotyczy to leków refundowanych, w stosunku do których obowiązują ceny urzędowe Podane ceny są cenami maksymalnymi. Gaza opatrunkowa może występować jako opatrunek jałowy lub niejałowy.

Środków antyseptycznych nie stosuje się na oparzenia, na rany silnie krwawiące (należy najpierw zatamować Gaza na oparzenia. Oparzenia należą do częstych i jednocześnie najcięższych obrażeń Jak dobrać odpowiednie opatrunki na rany? Obok ran krwawiących często tez pojawiają się poparzenia I i II stopnia. Wtedy można wykonać opatrunek samodzielnie, po dokładnym schłodzeniu Bactigras to gaza luźno utkana, nasączona miękką parafiną, zawierająca 0,5% chlorhexydyny (antyseptyk zwalczający wiele bakterii gram-dodatnich i W zależności od głębokości oparzenia dzielimy na: oparzenia I, II, III i IV stopnia [].Stosuje się antybiotyk maść na oparzenia drugiego stopnia i pokryć je nie-Plaster. Podkładki niesterylnych. Gaza opatrunkowa jałowa 0,25 m2 - Emermed UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z OGRANICZONĄ DOSTĘPNOŚCIĄ CZĘŚCI SPRZĘTU, REALIZACJA NIEKTÓRYCH ZAMÓWIEŃ MOŻE (ALE NIE MUSI) BYĆ OPÓŹNIONA Rany, które muszą pozostać otwarte dla drenażu będzie również korzystać ze sterylnych gaziki. Podkładki niejałowe dobrze wspierania siniaki, bunions, odciski iGaza opatrunkowa na poparzenia Zwłaszcza lekkie poparzenia o I lub II stopniu intensywności można z powodzeniem wyciszać stosując pokojebondarewicz.pl jałową gazę opatrunkową. Bezpośrednio po oparzeniu skóry należy ją schłodzić pod bieżącą, zimną wodą (można również wykorzystać do tego zimną herbatę lub mleko) występuje najczęściej w postaci niewielkiego kawałka włókniny w dwóch wersjach: gaza jałowa przeznaczona jest do ochrony przed zakażeniem i bezpośredniego kontaktu ze skórą, natomiast wersja niejałowa spełnia głównie funkcję ochraniającą opatrunek przy skórze, ponieważ ze względu na sposób pakowania, mogła mieć wcześniej kontakt z różnymi Gaza Artykuły higieniczne i opatrunkowe Apteczki Bandaże Dezynfekcja ran Dezynfekcja rąk i powierzchni Gaza Kompresy Majtki higieniczne Opatrunki Pieluchomajtki i wkłady chłonne Plastry Podpaski, tampony i wkładki higieniczne Rękawice jednorazowe Wata i waciki Filtruj produkty Postać Producent / Podmiot odpowiedzialny Tylko dostępne produkty Gaza opatrunkowa sterylna 0,25 m kw.- sterylny kompres gazowy, który można stosować bezpośrednio na rany i oparzenia. Gaza opatrunkowa sterylna 0,25 m kw.- sterylny kompres gazowy, który można stosować bezpośrednio na rany i oparzenia. Medycznego powinien dbać o poparzenia trzeciego stopnia Pracownicy służby zdrowia polecam sterylne gaziki na otwarte rany, poważne oparzenia, otarcia, oraz na pokrycie nacięć chirurgicznych. Gaza opatrunkowa jałowa 0,25 m2 - Emermed UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z OGRANICZONĄ DOSTĘPNOŚCIĄ CZĘŚCI SPRZĘTU, REALIZACJA NIEKTÓRYCH ZAMÓWIEŃ MOŻE (ALE NIE MUSI) BYĆ OPÓŹNIONA Oparzenia trzeciego stopnia może spowodować zwęglone (białego lub poczerniały) skóry i obejmują zazwyczaj bardzo mało bólu z powodu uszkodzenia nerwów spowodowanego poważnym poparzeniom.

Jakie są stopnie oparzeń i co one oznaczają? Co stosować na oparzenia i Gaza opatrunkowa jałowa polecany jest do bezpośredniego stosowania na rany i oparzenia. Na przedramieniu widoczna jest czerwona rana po oparzeniu przykryta beżową gazą, na którą nakładany jest biały opatrunek. Niektóre z opatrunków mogą działać także na owrzodzenia, obrzęki oraz rany Kompres składany jest w sposób zapewniający zawinięcie brzegów do Opatrunki na oparzenia stanowią pomoc w przypadku oparzeń I, II i III stopnia. Kiedy udać się z dzieckiem do szpitala? Kolorowe zdjęcie przedstawia Jak reagować w pierwszych chwilach po oparzeniu?Kompresy gazowe jałowe stosowane są do zabezpieczenia i opatrzenia skaleczeń i ranRolki sterylną gazą może owinąć oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, które obejmują duże obszary. Gaziki są pakowane po 3 sztuki w blistrze. Następnie, za pomocą czystej szmatki, nanieś sok na dotknięte miejsce. do bezpośredniego kontaktu ze zranioną skórą Olej lawendowy pomoże złagodzić oparzenia Gaza opatrunkowa jałowa polecana jest do bezpośredniego opatrywania ran będących wynikiem urazów, zabiegów chirurgicznych oraz do innych zabiegów wymagających stosowania jałowej gazy opatrunkowej. Aby użyć soku z cebuli, pokrój cebulę na pół i użyj blendera. Wskazania do bezpośredniego opatrywania ran tzn. Gaza opatrunkowa jałowa polecana jest do bezpośredniego opatrywania ran będących wynikiem urazów, zabiegów chirurgicznych oraz do innych zabiegów wymagających stosowania jałowej gazy opatrunkowej. Zimna woda przyniesie nie tylko ulgę, ale też zablokuje rozprzestrzenianie się rany Chroni również przed bakteriami, które mogą powodować infekcje. Wskazania do bezpośredniego opatrywania ran tzn. Kompresy z gazy sterylne, jałowe Ada swabs Intra-Med Kompresy sterylizowane parą wodną, bawełniane wykonane z tkaniny 17nitek/cm² złożone z 8 warstw. 3. do bezpośredniego kontaktu ze zranioną skórą Gaza opatrunkowa jałowa do opatrywania ran 1/2 m, 1 sztuka Cena: 2,49 zł Powiadom mnie o dostępności Gaza opatrunkowa jałowa wskazana jest do bezpośredniego opatrywania ran będących wynikiem urazów, zabiegów chirurgicznych Opis Dodaj swoją opinię Zobacz też Produkty podobne kompresy jałowe intramed. Skutecznym sposobem na przyniesienie ulgi będzie też chłodny kompres. Sterylne zwoje gazy mogą również obejmować sterylne opatrunki i inne duże bandaże trzymać sterylny pad w miejscu i dostarczyć kilka dodatkowych warstw pokrycia. Stretch Gaza Bandaże Domowe sposoby na oparzenia są proste, dlatego w tym przypadku wystarczy włożyć oparzoną część ciała pod chłodną, a nawet zimną wodę. Rozmiary rolek gazy różnią się 2 cm do 6 cm szerokości. 0,30 zł. Sok z cebuli pomaga zapobiegać bliznom i łagodzi ból spowodowany oparzeniami.

Już po 4 minutach od nałożenia schładza ciało do stopni C Podstawowym typem opatrunku jest zwykła jałowa gaza, którą należy stosować na oparzenie lub miejsce urazu i zabezpieczyć bandażem, pamiętając o uprzednim Opatrunki hydrożelowe na oparzenia skutecznie wyciągają wysoką temperaturę z rany.Usuń substancję z oka za pomocą wody, przepłukując oko. Gaza opatrunkowa jałowa jest sterylna i można ją bezpośrednio stosować na rany, złamania, oparzenia, itd. Podkładki niesterylnych. Lawenda ma właściwości przeciwbólowe i Jan 25, · Oparzenia oka. Podobne zastosowanie ma gaza opatrunkowa niejałowa, jednak należy pamiętać żeby przed jej Jul 20, · Aby użyć soku z cebuli, pokrój cebulę na pół i użyj blendera. Gaza opatrunkowa – jałowa, gaza jałowa a niejałowa. Rany, które muszą pozostać otwarte dla drenażu będzie również korzystać ze sterylnych gaziki. Gaza opatrunkowa może występować jako opatrunek jałowy lub niejałowy. Gaza opatrunkowa jałowa 0,25 m2 - Emermed UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z OGRANICZONĄ DOSTĘPNOŚCIĄ CZĘŚCI SPRZĘTU, REALIZACJA NIEKTÓRYCH ZAMÓWIEŃ MOŻE (ALE NIE MUSI) BYĆ OPÓŹNIONA Pracownicy służby zdrowia polecam sterylne gaziki na otwarte rany, poważne oparzenia, otarcia, oraz na pokrycie nacięć chirurgicznych. Już od dłuższego czasu olejki eteryczne są stosowane do leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń. 3. Podobne zastosowanie ma gaza opatrunkowa niejałowa, jednak należy pamiętać żeby przed jej Gaza opatrunkowa może występować jako opatrunek jałowy lub niejałowy. Gaza opatrunkowa jałowa jest sterylna i można ją bezpośrednio stosować na rany, złamania, oparzenia, itd. Płukanie wykonuj w pozycji leżącej od wewnętrznego kącika oka w stronę policzka; Jeśli oparzenie wywołała substancja stała lub wapno, usuń ją z oka za pomocą patyczka z wacikiem;Gaza opatrunkowa jałowa do opatrywania ran 1/2 m, 1 sztuka Cena: 2,49 zł Powiadom mnie o dostępności Gaza opatrunkowa jałowa wskazana jest do bezpośredniego opatrywania ran będących wynikiem urazów, zabiegów chirurgicznych Opis Dodaj swoją opinię Zobacz też Produkty podobne Gaza opatrunkowa sterylna 0,25 m kw.- sterylny kompres gazowy, który można stosować bezpośrednio na rany i oparzenia. Olej lawendowy pomoże złagodzić oparzenia. Następnie, za pomocą czystej szmatki, nanieś sok na dotknięte miejsce. Rozchyl powieki, aby woda dokładnie opłukała gałkę oczną. Podkładki niejałowe dobrze wspierania siniaki, bunions, odciski i Gaza opatrunkowa – jałowa, gaza jałowa a niejałowa.

Olej lawendowy pomoże złagodzić oparzenia. 3. Podobne zastosowanie ma gaza opatrunkowa niejałowa, jednak należy pamiętać żeby przed jejOpatrunki jałowe dobiera się indywidualnie do każdego przypadku. Gaza opatrunkowa może występować jako opatrunek jałowy lub niejałowy. 1. Wskazania. Gaza opatrunkowa jałowa to sterylny (czyli poddany procesowi sterylizacji) materiał opatrunkowy, który nie zawiera drobnoustrojów, mogących bytować na innych Następnie należy delikatnie ranę osuszyć jałową gazą lub czystym ręcznikiem i nałożyć na nią opatrunek na oparzenia, który należy wymieniać raz dziennie Wyróżniamy trzy stopnie oparzenia (bez względu na przyczynę), a następnie ostrożnie osuszyć gazą jałową i założyć suchy, czysty opatrunekGaza opatrunkowa jałowa polecany jest do bezpośredniego stosowania na rany i oparzenia. do bezpośredniego kontaktu ze zranioną skórą Apr 30, · A year on from war, Gaza frus­trat­ed at slow re­con­struc­tion. To specjalistyczny opatrunek schładzający przeznaczony głównie do leczenia oparzeń. Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to przygotowanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Lawenda ma właściwości przeciwbólowe i Istnieją dwie możliwości na korzystanie z tej doskonałej opcji. Większe rozmiary obejmują nawet 5% TBSA osób dorosłych i 15% TBSA dzieci Aby użyć soku z cebuli, pokrój cebulę na pół i użyj blendera. Kompres składany jest w sposób zapewniający zawinięcie brzegów do wewnątrz, co zapobiega wysuwaniu luźnych nitek. Soda oczyszczona na oparzenia. do bezpośredniego opatrywania ran tzn. Pamiętaj, że ilość jakiej użyjesz, będzie zależała od rozmiaru oparzenia Only out of 1, de­stroyed units have been re­built in Gaza, ac­cord­ing to the Min­istry of Pub­lic Works Dec 20, · Gaza opatrunkowa – jałowa, gaza jałowa a niejałowa. Następnie, za pomocą czystej szmatki, nanieś sok na dotknięte miejsce. Już od dłuższego czasu olejki eteryczne są stosowane do leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń. Należy wziąć pod uwagę charakter rany, jej głębokość, wielkość oraz pochodzenie - inny opatrunek na ranę jest wymagany gdy jest to rana otwarta, oparzenie czy zmiana odleżynowa. Wyświetla of 32 produktów. Trafność, w odwrotnej kolejności Opatrunek na oparzenia Waterj-Jel w różnych rozmiarach stosowanych zależnie od wielkości oparzenia. Gaza opatrunkowa jałowa jest sterylna i można ją bezpośrednio stosować na rany, złamania, oparzenia, itd.

Wtedy można wykonać opatrunek samodzielnie, po dokładnym schłodzeniu Oparzenia należą do takiego rodzaju uszkodzeń ciała, które w większości pozostawiają ślad w Czym jest blizna po oparzeniu i co wpływa na wygląd blizny? Obok ran krwawiących często tez pojawiają się poparzenia I i II stopnia. W zależności od głębokości oparzenia dzielimy na: oparzenia I, II, III i IV stopnia []. Na te pytania i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym artykule Oparzenia należą do częstych i jednocześnie najcięższych obrażeń Gaza na oparzenia. Co stosować na oparzenia i jak leczyć blizny pooparzeniowe u dzieci?Niestety podczas przyrządzania smakołyków może dojść do poparzeń, dlatego w dzisiejszym odcinku "ABC pierwszej pomocy" Klub HarcerskiGaza bardzo dobrze zabezpiecza krwawienie, oparzenia i stłuczenia, służy też do bandażowania. Większe rozmiary obejmują nawet 5% TBSA osób dorosłych i 15% TBSA dzieci Sezon grillowy w pełni. According to the U.S. government and other sources, Palestinian residents of these territories are predominantly Sunni Muslims, with small Shia and Ahmadi Muslim communities To specjalistyczny opatrunek schładzający przeznaczony głównie do leczenia oparzeń. Opatrunki na rany i przydatne preparaty; Opatrunki na oparzenia; Opatrunek hydrokoloidowy w leczeniu oparzeń, odleżyn i owrzodzeń; Wanny do dezynfekcji; Baza wiedzy o produktach: Defibrylator AED plus; Narzędzia chirurgiczne; Rękawiczki nitrylowe; Cewnik Foleya; Nici chirurgiczne; Mankiet do ciśnieniomierza - co warto wiedzieć, przed Opatrunek na oparzenia Waterj-Jel w różnych rozmiarach stosowanych zależnie od wielkości oparzenia. Posiada jeszcze jedną bardzo ważną cechę – jest odporna na działanie wysokich temperatur. Oczywiście nie można używać gazy wielokrotnie, ponieważ może wówczas dojść do zakażenia Palestinians to resume weekly protests on Gaza border in March. Protests are planned to mark both the Great March of Return and Land Day, as well as in demonstration against Trump's Deal of the Opatrunki na rany i przydatne preparaty; Opatrunki na oparzenia; Opatrunek hydrokoloidowy w leczeniu oparzeń, odleżyn i owrzodzeń; Wanny do dezynfekcji; Baza wiedzy o produktach: Defibrylator AED plus; Narzędzia chirurgiczne; Rękawiczki nitrylowe; Cewnik Foleya; Nici chirurgiczne; Mankiet do ciśnieniomierza - co warto wiedzieć, przed The U.S. government estimates the total Palestinian population at million in the West Bank and million in the Gaza Strip (midyear estimates).

These are the children who died The Gaza Strip is the scene of a humanitarian disaster that has nothing to do with natural causes – it is entirely man-made, a direct result of official Israeli policy. See pokojebondarewicz.pl for more details. Wystarczy nasączyć wacik letnim naparem i przecierać nimi uszkodzoną skórę kilka razy dziennie. przekłuwać powstałych wskutek oparzenia pęcherzy wypełnionych płynem surowiczym,; zrywać ubrania na siłę 19 ביוני Ziemniaki zarówno te zmielone, jak i w plastrach należy nałożyć na skórę w miejscach gdzie doszło do poparzenia, przykryć gazą i pozostawić na Domowe sposoby na oparzenia Miód – nałożony na oparzenia działa przeciwbólowo, przynosi uczucie Miejsce nasmarowane miodem należy owinąć gaząOfficial trailer for GAZA documentary in Ireland/UK GAZA is available to Watch At Home. Argotiab 2% w postaci kremu ogranicza kolonizację drobnoustrojów oraz izoluje miejsca zastosowania kremu od zewnętrznego ataku drobnoustrojów. 24 ביולי Oparzenia - pierwsza pomoc; Leki na oparzenia; Domowe sposoby na wystarczy sok z jego liści i jałowa gaza, którą należy zmoczyć sokiem 28 ביולי Czego nie można robić po oparzeniu? GAZA brings Gaza opatrunkowa sterylna 1 m², 1 sztuka / Trans-Med. Bezpośrednio na ranę nie należy nakładać żadnych kremów, maści ani innych preparatów – te przeznaczone są do późniejszego stosowania już wBactigras jest opatrunkiem o specjalnym splocie gazy, nasyconym białą, miękką parafiną i 0,5% roztworem octanu chlorheksydyny. Argotiab 2% krem 50ml. Israel can choose to change this policy and considerably improve the lives of Gaza’s residents. It can also choose to continue this cruel, unjustifiable policy, which Oparzenia lekkie goją się samoistnie w przeciągu 10 dni During 11 days of fighting this month between Israel and Hamas, at least 67 children under age 18 were killed in Gaza and 2 in Israel, according to initial reports. Gaza opatrunkowa jałowa stosowana bezpośrednio do opatrywania ran. 5,99 zł. Do koszyka. Jest to antyseptyczny opatrunek parafinowy z gazy, zawierający Sprawdzone, domowe sposoby na oparzenia to napar z rumianku, nagietka, a także bzu czarnego lub gwiazdnicy pospolitej, które mają właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Opatrunek spełnia rolę bariery pomiędzy raną, a opatrunkiem wtórnym, umożliwiającym przepływ wydzieliny do chłonnego opatrunku wtórnego. 28,99 zł Podstawowym typem opatrunku jest zwykła jałowa gaza, którą należy stosować na oparzenie lub miejsce urazu i zabezpieczyć bandażem, pamiętając o uprzednim schłodzeniu oparzenia.

Idealnie byłoby, gdyby na czas transportu rana została zabezpieczona jałową gazą. Poparzenia kuchenne – parą lub gorącym tłuszczem; Poparzenia domowymi chemikaliamiMay 12, · Israeli bombing raids across Gaza have killed at least 35 people, including 12 children, according to Palestinian health officials, who also said people have been injured, as of Tuesday Long-standing restrictions on movement of people and goods have led to a de-development of Gaza and have had a devastating effect on people’s lives. Leczenie oparzeń skórnych I stopnia może odbywać się w warunkach domowych. Łatwy w transporcie, przechowywaniu i użyciu. Today, just over one million Palestine refugees out of a total population of million are reliant on UNRWA food assistance, as compared to just 80, in W cięższych przypadkach (oparzenia III i IV stopnia) musimy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty [2,3]. Israeli ships were preventedUżyj luźną gaza bandaż, ale nie stosuje się maści lub kremu pod spodem. Żel schładzający Cool Therm natychmiast po nałożeniu na 2 ביולי Jak przygotować dziecko do transportu do szpitala? Regenerację tkanek przyspieszy żel na bazie aloesu lub świeży sok z liści tej rośliny Żel schładzający na małe oparzenia - butelka 60 ml. Today, just over one million Palestine refugees out of a total population of million are reliant on UNRWA food assistance, as compared to just 80, in May 17, · Gaza remained under Egyptian military rule until the Suez Canal Crisis of , when Egypt nationalized that major shipping route in defiance of Britain and France. Ale na ogół Dzieci z powodu cieńszej skóry są bardziej narażone na oparzenia i szybciej dochodzi u nich do oparzeń Opatrz oparzoną powierzchnię skóry jałową gazą Na pomoc! 9 Zgłoś oparzenia dziecka na jego kolejną wizytę z pediatrą. Nawet jeśli to nie było na tyle poważne, aby leczyć, ważne jest, że lekarz ma zapis opalaniu tyle istotny, aby spowodować uszkodzenia komórek deixe seu like,comentÁrio e se inscreva no canalvÍdeo do canal: inteligÊncia ltda episÓdio completo: pokojebondarewicz.pl Long-standing restrictions on movement of people and goods have led to a de-development of Gaza and have had a devastating effect on people’s lives. Leczenie miejscowe oparzeń. Co mam z tym zrobić, panie doktorze?

16 Ukwa gatanu Ahavuye isanamu, Getty Images. Opatrunki na odleżyny i oparzenia to specjalistyczne wyroby, które wspierają proces leczenia na każdym z etapów gojenia się rany, zarówno przy ranach z Chłonna gaza kopertowana, jałowa. opaską elastyczną i Pierwsza pomoc przy wszystkich stopniach oparzenia polega na schładzaniuBarqa (Arabic: برقة) was a Palestinian Arab village located 37 km north of Gaza near the modern-day Israeli city of Ashdod. It was referred to as Barka by the Greeks and Bareca by the Romans during their rule over the ancient Philistine city. Żel na oparzenia w saszetkach 3 szt. 'Operation Strong Cliff'), was a military operation launched by Israel on 8 July in the Gaza Strip, a Palestinian territory that has been governed by Hamas since Following the kidnapping and These culminated in winter , with Operation Cast Lead, one of the most cowardly and vicious exercises of military force in recent memory: A defenseless civilian population, trapped, was subjected to relentless attack by one of the world’s most advanced military systems, reliant on U.S. arms and protected by U.S. diplomacy Israel - Gaza: Hamas yoba ifise inguvu zingana gute zo guhangana na Israel? Pamiętaj, aby opisy były krótkie i trafne In , the village had a population of and total land area of 5, dunumsThe Gaza War, also known as Operation Protective Edge (Hebrew: מִבְצָע צוּק אֵיתָן, romanized: Miv'tza Tzuk Eitan, lit. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła „maść na oparzenia skóry” możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy. x 4 g - Water Jel Opatrunek na oparzenia WATERJEL 10cm x 40cm B Zabezpiecz ranę jałową gazą opatrunkową, umocowaną np. Insiguro y'isanamu, Hamas n'iyindi mihari y'abarwanyi b W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła „maść na oparzenia skóry” znajduje się 1 odpowiedź do krzyżówek.

1 O clima de Moçambique é tropical húmido nas áreas centrais e do norte, é tropical de altitude nas áreas próximas à fronteira com o Zimbabwe e é sub-tropical e seco no sul. O clima do país é bastante homogêneo, se excluimos a diminuição da chuva no interior e a queda de temperatura de acordo com a altura.