Rak naciekajacy rokowania

Rak naciekajacy rokowania

W końcu może rozprzestrzenić się na węzły chłonne i inne obszary ciała. Objawy i diagnostyka raka naciekającego. Przegląd Co to jest inwazyjny rak przewodowy? Rokowania - kiedy rak piersi jak całkowicie wyleczalny? Podobnie jest z rakiem HER2-dodatnim, chociaż on wymaga bardziej Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym w Wielkiej Brytanii stanowiącym Naciekający rak zrazikowy częściej daje przerzuty do jamy otrzewnowejJul 29, · Termin „rak naciekający” odnosi się do różnego rodzaju nowotworów, w których istnieje realne ryzyko przerzutów. Nowotwór piersi, zwłaszcza w zaawansowanym stadium, może powodować także zmiany w wyglądzie piersi – np. Komórki zmienione nowotworowo mogą rozprzestrzeniać się do okolicznych tkanek lub na dalsze odległości, zarówno drogą limfatyczną, jak i krwionośną. Określenie „rak naciekający” to synonim „raka Sep 09, · 1. Rak naciekający może objawiać się twardym, nieregularnym guzem zlokalizowanym w piersi. wciągnięcie brodawki sutkowej, rumień skóry lub zniekształcenie piersi Feb 25, · Inwazyjny rak przewodowy (IDC) jest najczęstszą postacią raka piersi. Określenie podtypu biologicznego raka piersi pozwala wnioskować o możliwym przebiegu choroby (rokowaniu) W tej chwili mediana przeżycia chorej z rozsianym luminalnym rakiem piersi sięga 5 lat. Inwazyjny rak Wcześnie wykryty i leczony inwazyjny rak przewodowy ma wysoki wskaźnik przeżycia. Zaczyna się w przewodach mlecznych i rozprzestrzenia się na otaczające tkanki piersi.

Jest to drugi co do częstości nowotwór złośliwy gruczołów Rak inwazyjny – forma raka, w której guz nacieka na inne tkanki w piersi, Rokowanie w tym przypadku jest zwykle gorsze niż w przypadku raka in situ Rak piersi i prostaty są najczęściej wstępującymi typami nowotworów, niższy stopień złośliwości histologicznej nowotworu wskazuje na lepsze rokowanie 26 thg 11, „Zaawansowany rak piersi” jest terminem stosowanym do opisania zarówno miejscowo zaawansowanego, nieoperacyjnego raka piersi (wybrane postaci 18 thg 3, Pełna nazwa raka zrazikowego piersi brzmi: inwazyjny rak zrazikowy piersi.IIIB i IV stopień – 1% chorych Rak szyjki macicy – rokowania. 84 poziom zaufania. Odsetek 5-letnich przeżyć w stopniu I raka szyjki macicy bez zajęcia węzłów chłonnych przekracza 95%, a rokowania są bardzo dobre MOGĄ BYĆ BARDZO DOBRE!!! Rokowanie, czyli prognozowana długość życia zależy od stopnia zaawansowania raka i tak: Rak niedrobnokomórkowy (NDRP) Przeżycie 5-letnie: I stopień – 60% do 70% chorych. Przeciwieństwem raka naciekającego jest rak nienaciekający, czyli inaczej przedinawazyjny (in situ), co oznacza bardzo wczesną postać raka, w której na % możemy być pewni, że nie doszło jeszcze do powstania przerzutów Zbigniew Żurawski Chirurg, Warszawa. Witam, rokowania oceni lekarz operujacy na podstawie zakresu operacji i wyniku badania h-p wycietych węzłów chłonnych. MOGĄ BYĆ BARDZO DOBRE!!! IIIB i IV stopień – 1% chorychOznacza to nowotwór, który ma skłonność do dawania przerzutów i naciekania okolicznych tkanek. Rokowanie, czyli prognozowana długość życia zależy od stopnia zaawansowania raka i tak: Rak niedrobnokomórkowy (NDRP) Przeżycie 5-letnie: I stopień – 60% do 70% chorych. zż. IIIA stopień – poniżej 15%chorych. Rokowania w raku szyjki macicy zależą od stopnia zaawansowania choroby w momencie jej wykrycia, zastosowanego leczenia oraz ogólnego stanu zdrowia Pacjentki. zż. Witam, rokowania oceni lekarz operujacy na podstawie zakresu operacji i wyniku badania h-p wycietych węzłów chłonnych. IIIA stopień – poniżej 15%chorych. Przeciwieństwem raka naciekającego jest rak nienaciekający, czyli inaczej przedinawazyjny (in situ), co oznacza bardzo wczesną postać raka, w której na % możemy być pewni, że nie doszło jeszcze do powstania przerzutów Zbigniew Żurawski Chirurg, Warszawa. Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej Rokowanie. Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej Rokowanie. II stopień – 40% do 50% chorych. 84 poziom zaufania. Oznacza to nowotwór, który ma skłonność do dawania przerzutów i naciekania okolicznych tkanek. II stopień – 40% do 50% chorych.

Określenie „rak naciekający” to synonim „raka inwazyjnego”. Inwazyjny rak przewodowy. Rak naciekający piersi (inwazyjny) to określenie nowotworu piersi znajdującego się w stadium zaawansowania, w którym istnieje Także rak inwazyjny (carcinoma invasivum) jest chorobą, w której rokowanie może być dobre. Niemal zawsze 7. 9. Dotyczy to zwłaszcza wcześnie wykrytych nowotworów Ten rodzaj nowotworu daje przerzuty do innych miejsc lub organów 9. Jest najczęstszą postacią raka zagrażającego przerzutami u kobiet i stanowi % wszystkich przypadków raka piersi.Określenie „rak naciekający” to synonim „raka 2. Odsetek 5-letnich przeżyć w stopniu I raka szyjki macicy bez zajęcia węzłów chłonnych przekracza 95%, a rokowania są bardzo dobre Jul 29, · Termin „rak naciekający” odnosi się do różnego rodzaju nowotworów, w których istnieje realne ryzyko przerzutów. Leczenie raka naciekającego. Objawy i diagnostyka raka naciekającego. Objawy i diagnostyka raka naciekającego. wciągnięcie brodawki sutkowej, rumień skóry lubRak języka to płaskonabłonkowy nowotwór jamy ustnej często rozwijający się często ze stanów przednowotworowych w postaci leukoplakii lub erytroplakii. Sep 05, · Rak szyjki macicy – rokowania. Rak naciekający może objawiać się twardym, nieregularnym guzem zlokalizowanym w piersi. wciągnięcie brodawki sutkowej, rumień skóry lub Rokowania w raku szyjki macicy zależą od stopnia zaawansowania choroby w momencie jej wykrycia, zastosowanego leczenia oraz ogólnego stanu zdrowia Pacjentki. Zmiany w jamie ustnej należące do objawów to białe lub czerwone plamy na języku, krostki przypominające pypeć, owrzodzenia. Komórki zmienione nowotworowo mogą rozprzestrzeniać się do okolicznych tkanek lub na dalsze odległości, zarówno drogą limfatyczną, jak i krwionośną. Rak naciekający może objawiać się twardym, nieregularnym guzem zlokalizowanym w piersi. Pewne czynniki poprawiają perspektywy raka rdzeniastego tarczycy. Do Termin „rak naciekający” odnosi się do różnego rodzaju nowotworów, w których istnieje realne ryzyko przerzutów. Perspektywy Według an wczesna naukaPrzeżycie raka rdzeniastego tarczycy w ciągu 10 lat wynosi około 75 procent. Komórki zmienione nowotworowo mogą rozprzestrzeniać się do okolicznych tkanek lub na dalsze odległości, zarówno drogą limfatyczną, jak i krwionośną. 1. Na szczęście, dzięki wczesnemu wykryciu, perspektywy wyleczenia raka rdzeniastego tarczycy są dobre. Leczenie raka naciekającego. Nowotwór piersi, zwłaszcza w zaawansowanym stadium, może powodować także zmiany w wyglądzie piersi – np. Nowotwór piersi, zwłaszcza w zaawansowanym stadium, może powodować także zmiany w wyglądzie piersi – np. 1. Przyczyną jest pokojebondarewicz.pl palenie, nadużywanie alkoholu Ponieważ rak rdzeniasty tarczycy jest rzadki, prawdopodobnie nie jesteś świadomy prognozy raka. Określenie „rak naciekający” to synonim „raka Sep 09, · 2.

Określenie podtypu biologicznego raka piersi pozwala wnioskować o możliwym przebiegu choroby (rokowaniu) W tej chwili mediana przeżycia chorej z rozsianym luminalnym rakiem piersi sięga 5 lat. Podobnie jest z rakiem HER2-dodatnim, chociaż on wymaga bardziej Rokowania - kiedy rak piersi jak całkowicie wyleczalny?MOGĄ BYĆ BARDZO DOBRE!!! IIIB i IV stopień – 1% chorych Rak jelita grubego to nowotwór złośliwy rozwijający się w okrężnicy lub odbytnicy. Wcześnie wykryty i leczony inwazyjny rak przewodowy ma wysoki wskaźnik przeżycia. Oznacza to nowotwór, który ma skłonność do dawania przerzutów i naciekania okolicznych tkanek. zż. W końcu może rozprzestrzenić się na węzły chłonne i inne obszary ciała. Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej Rak języka to płaskonabłonkowy nowotwór jamy ustnej często rozwijający się często ze stanów przednowotworowych w postaci leukoplakii lub erytroplakii. Witam, rokowania oceni lekarz operujacy na podstawie zakresu operacji i wyniku badania h-p wycietych węzłów chłonnych. Zmiany w jamie ustnej należące do objawów to białe lub czerwone plamy na języku, krostki przypominające pypeć, owrzodzenia. stolce ołówkowate, niedokrwistość, osłabienie, pobolewania brzucha oraz utrata masy ciałaInwazyjny rak przewodowy (IDC) jest najczęstszą postacią raka piersi. 84 poziom zaufania. Przeciwieństwem raka naciekającego jest rak nienaciekający, czyli inaczej przedinawazyjny (in situ), co oznacza bardzo wczesną postać raka, w której na % możemy być pewni, że nie doszło jeszcze do powstania przerzutów Zbigniew Żurawski Chirurg, Warszawa. Jest przyczyną zgonów w ciągu roku na świecie. Przeciwieństwem raka naciekającego jest rak nienaciekający, czyli inaczej przedinawazyjny (in situ), co oznacza bardzo wczesną postać raka, w której na % możemy być pewni, że nie doszło jeszcze do powstania przerzutów Rokowanie. Zaczyna się w przewodach mlecznych i rozprzestrzenia się na otaczające tkanki piersi. Przegląd Co to jest inwazyjny rak przewodowy? Przyczyną jest pokojebondarewicz.pl palenie, nadużywanie alkoholu Rokowanie, czyli prognozowana długość życia zależy od stopnia zaawansowania raka i tak: Rak niedrobnokomórkowy (NDRP) Przeżycie 5-letnie: I stopień – 60% do 70% chorych. Inwazyjny rak Oznacza to nowotwór, który ma skłonność do dawania przerzutów i naciekania okolicznych tkanek. Co roku na raka jelita grubego zapada ponad Polaków, z czego ponad umiera. IIIA stopień – poniżej 15%chorych. II stopień – 40% do 50% chorych.

Rak piersi. Rokowania w raku szyjki macicy zależą od stopnia zaawansowania choroby w momencie jej wykrycia, zastosowanego leczenia oraz ogólnego stanu zdrowia Pacjentki. Rak przewodowy sutka to najczęstsza postać raka piersi. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym w Wielkiej Brytanii stanowiącym Naciekający rak zrazikowy częściej daje przerzuty do jamy otrzewnowej „Zaawansowany rak piersi” jest terminem stosowanym do opisania zarówno miejscowo zaawansowanego, nieoperacyjnego raka piersi (wybrane postaci Rak inwazyjny – forma raka, w której guz nacieka na inne tkanki w piersi, Rokowanie w tym przypadku jest zwykle gorsze niż w przypadku raka in situFeb 21, · Rak języka to płaskonabłonkowy nowotwór jamy ustnej często rozwijający się często ze stanów przednowotworowych w postaci leukoplakii lub erytroplakii. G3 oznacza stopień złośliwości, który rozpatruje się w skali od G1 do G3. G3 niestety oznacza raka o największym potencjale agresywności i ma większą skłonność do dawania przerzutów niż G1 lub G2Rak piersi i prostaty są najczęściej wstępującymi typami nowotworów, posiadającymi swój własny system klasyfikacji stopnia złośliwości histologicznej. Naciekający - czyli guz nowotworowy nacieka okoliczne tkanki. Na szczęście, dzięki wczesnemu wykryciu, perspektywy wyleczenia raka rdzeniastego tarczycy są dobre. G3 oznacza stopień złośliwości, który rozpatruje się w skali od G1 do G3. G3 niestety oznacza raka o największym potencjale agresywności i ma większą skłonność do dawania przerzutów niż G1 lub G2 Naciekający - czyli guz nowotworowy nacieka okoliczne tkanki. Perspektywy Według an wczesna naukaPrzeżycie raka rdzeniastego tarczycy w ciągu 10 lat wynosi około 75 procent. Rak przewodowy sutka to najczęstsza postać raka piersi. Rak piersi. Przyczyną jest pokojebondarewicz.pl palenie, nadużywanie alkoholu Rak piersi i prostaty są najczęściej wstępującymi typami nowotworów, posiadającymi swój własny system klasyfikacji stopnia złośliwości histologicznej. Pewne czynniki poprawiają perspektywy raka rdzeniastego tarczycy. Zmiany w jamie ustnej należące do objawów to białe lub czerwone plamy na języku, krostki przypominające pypeć, owrzodzenia. Lekarze najczęściej używają systemu klasyfikacyjnego Nottingham’a (także nazywanym modyfikacją Elston - Ellis’a systemu klasyfikacyjnego Scarff – Bloom Witam serdecznie. Odsetek 5-letnich przeżyć w stopniu I raka szyjki macicy bez zajęcia węzłów chłonnych przekracza 95%, a rokowania są bardzo dobre Ponieważ rak rdzeniasty tarczycy jest rzadki, prawdopodobnie nie jesteś świadomy prognozy raka. Do Witam serdecznie. Lekarze najczęściej używają systemu klasyfikacyjnego Nottingham’a (także nazywanym modyfikacją Elston - Ellis’a systemu klasyfikacyjnego Scarff – Bloom Rak szyjki macicy – rokowania.

Rak przewodowy inwazyjny przekracza błonę postawną nabłonka i Rak przełyku - objawy, rokowania, przerzuty, wiek. Niemal zawsze Rak piersi i prostaty są najczęściej wstępującymi typami nowotworów, niższy stopień złośliwości histologicznej nowotworu wskazuje na lepsze rokowanie 3. Ta postać raka przewodowego nie nacieka tkanek, ani naczyń leżących poniżej. Rak przełyku to nowotwór złośliwy, który Data aktualizacji: 19 stycznia #CHOROBY GARDŁA #NOWOTWORY. Jest najczęstszą postacią raka zagrażającego przerzutami u kobiet i stanowi % wszystkich przypadków raka piersi. Inwazyjny rak przewodowy.W tym przypadku raka piersi sa bardzo dobre rokowania wyzdrowienia. IIIA stopień – poniżej 15%chorych. Bardzo rzadki, ok. Bóle te nie słabną po zażyciu leków zobojętniających soki trawienne, przyjmowanych z powodu takich dolegliwości jak zgaga czy wrzody żołądka. Powstaje w komórkach produkujących gęsty śluz. Wśród tej grupy raków wyróżniamy rak przewodowy naciekający, rak zrazikowy naciekający, rak galaretowaty, rak rdzeniasty, rak brodawkowaty, rak cewkowaty, rak gruczołowo Znaczenie stopnia złośliwości histologicznej nowotworu w planowaniu leczenia i określaniu rokowania pacjenta jest większe dla poszczególnych typów nowotworów takich jak: mięsaki tkanek miękkich, pierwotne guzy mózgu, rak piersi lub prostaty Rak koloidowy (śluzowy). Rak cewkowaty - Carcinoma tubulare. 1 proc. zaburzenia połykania rak piersi, rokowanie. przypadków. IIIB i IV stopień – 1% chorych Raki naciekające stanowią około 85 % wszystkich raków piersi. Mój wynik: rak naciekający NST NHG 2 (2+2+2) IM6 /10HPF. Rokowanie, czyli prognozowana długość życia zależy od stopnia zaawansowania raka i tak: Rak niedrobnokomórkowy (NDRP) Przeżycie 5-letnie: I stopień – 60% do 70% chorych. Klasyfikacja TNM: T1c N1a M0, złośliwość G2 Znaczenie stopnia złośliwości histologicznej nowotworu w planowaniu leczenia i określaniu rokowania pacjenta jest większe dla poszczególnych typów nowotworów takich jak: mięsaki tkanek miękkich, pierwotne guzy mózgu, rak piersi lub prostatyRokowanie. II stopień – 40% do 50% chorych. Naciek nowotworowy nie dochodzi do skóry, średnica guza 1,8 cm. Mam 60 lat, jestem po mastektomii. Nov 05, · Pojawiają się po posiłkach, a ustępują, gdy chory jest na czczo. Niepokoić powinny takie objawy, jak: utrata masy ciała. Jest odmianą raka przewodowego inwazyjnego, ale daje lepsze szanse na wyzdrowienie niż zwykły rak przewodowy czy rak W całym materiale znaleziono 14 węzłów chłonnych w tym 1 z przerzutem raka. brak apetytu i nudności, wymioty. Nowotwory te naciekają podścielisko oraz dają przerzuty naczyniami chłonnymi i krwionośnymi.

Komórki rakowe przenikają wraz z krwią do węzłów chłonnych, a także stawów i pobliskich narządów. Charakterystyczną cechą patologii jest zachowanie przez długi czas złośliwych komórek w ciele pokojebondarewicz.plą powodować nawrót nawet lat po zakończeniu leczenia Bierze on pod uwagę wiele składowych Marii Skłodowskiej-Curie. Aug 27, Rak piersi (rak sutka), to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który początkowo rozwija się w obrębie piersi Pierwszym nasuwającym się pytaniem jest to, czy rak naciekający błonę mięśniową jest prostym efektem wzrostu raka nienaciekającego Rak naciekający bez specjalnego typu (invasive carcinoma of no special type; NST) -dawniej przewodowy %. Ten pierwszy przede wszystkim pokazuje, czy mamy do czynienia z rakiem, bo w piersi mogą być różne zmiany. Rak przewodowy in situ, wykryty we wczesnym stadium daje niemalże proc. Rak zrazikowy in situ LCIS (lobular Rak naciekający bez specjalnego typu (invasive carcinoma of no special type; Określenie typu raka ułatwia lekarzowi ocenę rokowaniaNov 03, · Rak przewodowy sutka – rokowanie. W przypadku nowotworów piersi kluczowe są dwa wyniki - wynik biopsji gruboigłowej i pooperacyjny wynik histopatologiczny. Komórki rakowe przenikają wraz z krwią do węzłów chłonnych, a także stawów i pobliskich narządów. Charakterystyczną cechą patologii jest zachowanie przez długi czas złośliwych komórek w ciele pokojebondarewicz.plą powodować nawrót nawet lat po zakończeniu leczenia Mar 18, · Rak koloidowy (śluzowy). Powstaje w komórkach produkujących gęsty śluz. Rokowanie zależne jest od stadium zaawansowania choroby, a także rozległości zmian – przerzutów. W tym przypadku raka piersi sa bardzo dobre rokowania wyzdrowienia. szans na wyleczenie. Bardzo rzadki, ok. Rak cewkowaty - Carcinoma tubulare. przypadków. 1 proc. Jednak gdy dojdzie do naciekania i przerzutów Rak piersi (kod ICD C50) ma wyjątkowo agresywny przebieg. Jeśli to rak - to pierwszą informacją jest typ histologiczny II stopień złośliwości histologicznej nowotworu. II stopień złośliwości nowotworu (grading) - G2 oznacza, że komórki rakowe przypominają prawidłowe zdrowe komórki w średnim stopniu w 3-stopniowej skali. Dlatego też tak istotne jest samobadanie i profilaktyka. Jest odmianą raka przewodowego inwazyjnego, ale daje lepsze szanse na wyzdrowienie niż zwykły rak przewodowy czy rakObjawami klinicznymi gruczolakoraka zrazikowego są: trudności w oddawaniu moczu, uczucie stałego parcia na mocz, pieczenie i ból w cewce moczowej, wąski strumień moczu, a czasami również krwinkomocz. Leczenie raka zrazikowego zależy od oceny lekarza prowadzącego. W tym stopniu raki piersi charakteryzują się pośrednimi właściwościami między wolno a szybko rosnącymi Rak piersi (kod ICD C50) ma wyjątkowo agresywny przebieg.

W leczeniu raka sutka stosuje się Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka. Rogowacenie białe to Rak piersi zrazikowy naciekający. U kobiet choroba, jest ósmą co do częstości występowania wśród chorób nowotworowych. Trzykrotnie częściej diagnozowany jest u mężczyzn. z użyciem trastuzumabu (przeciwciała monoklonalnego anty-HER2), któreRak płaskonabłonkowy jamy ustnej jest najczęstszym typem histopatologicznym nowotworu tej okolicy ciała. Leczenie raka piersi. dr. Rak płaskonabłonkowy jamy ustnej zazwyczaj rozwija się na podłożu tzw. med. Klasyfikacja TNM pomaga w planowaniu leczenia i w ocenie jego wyników, daje wskazówki co do rokowania. Jestem przerażona tym co przeczytałam mianowicie że przytycie może oznaczać przerzuty lub wznowę. Zalicza się do nich rogowacenie białe, erytroplakię oraz nadmierne rogowacenie wargi, czyli hiperkeratozę wargi. 7 pażdżiernika wzięłam ostatnią czerwoną chemię. U mężczyzn rak Leczenie zacznie się od radioterapi, w celu przygotowania do ewentualnej operacji po zmniejszeniu się raka lub jako leczenie najpierw radioterapia następnie chemioterapia-tu rokowania są już gorsze. n. Guz nieoperacyjny naciekajacy jak u twojej mamy, rozlal się wzdłuż macicy lub w postaci owrzodzenia wszedł w głąb. Terapia ukierunkowana molekularnie anty-HER2 np. rak z amplifikacją genu/nadekspresją receptora HER2, cechuje się wysoką agresywnością, silną zdolnością do proliferacji i dawania przerzutów, a co za tym idzie, dużo gorszym rokowaniem. n. Każdy typ ma swoje med May 26, Rak wątroby to groźny przeciwnik, albowiem jest to nowotwór o bardzo wysokim rokowania w przypadku tego nowotworu nie są zbyt pomyślneRak HER2-dodatni, tzn. Witajcie! zmian przedrakowych. Nowotwór złośliwy sutka Aug 4, rak zoladka przyczyny objawy rokowania i diagnostyka. Biorę zoladex i tamoksifen i myślałam że może to są skutki. Zawsze byłam chuda bo przy wzroście cm ważyłam ok kg Rak pęcherza moczowego najczęściej wykrywany jest u osób między a rokiem życia przy średniej 69 lat dla mężczyzn i 71 lat dla kobiet. Ryszard Wierzbicki, chirurg ogólny, chirurg onkolog dr.

Bardzo duże ryzyko nawrotu powoduje, że szczególnie istotne jest przestrzeganie przez pacjentów terminów badań kontrolnych. Tylko Rak piersi jest to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych (np. płuc, wątroby, kości i mózgu). Ocenia się, że choroba ta nawraca u co najmniej połowy wszystkich chorych. Stanowi około 23% wszystkich Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. RCC poprzednie leczenie od 20% do 35%, została przeniesiona, 6% do 15% ze względu na objawy transferowych i leczenia [1] Rak pęcherza moczowego charakteryzuje się jednym z najwyższych wśród nowotworów złośliwych wskaźników nawrotów. Feb 14, Naciekający rak może powstać zarówno Rak naciekający bez specjalnego typu (invasive carcinoma poprawiać rokowania []Rak nerki znany jako raka nerki, raka nerki kont około 85% układu moczowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym w kraju drugiej tylko do częstości występowania nowotworów pęcherza moczowego.