Czy w ciazy mozna jesc fete

Czy w ciazy mozna jesc fete

Dlatego proszę nie spożywać tego sera zwłaszcza w takich niskich tygodniach ciąży oczywiscie ze mozna jesc ser feta. Prawda jest taka, że prawdziwy ser feta produkowany jest z mleka niepasteryzowanego, a jak już wiadomo, takiego zdecydowanie powinno się unikać w diecie 8 jul. W polskich sklepach raczej nie ma serow z mleka niepasteryzowanego co innego kupiony u kogos na bazarku, kto np sam robi ser. Obecnie, przynajmniej w Polsce, ser typu feta wytwarzany jest najczęściej z mleka krowiego, ale pasteryzowanego! Głównym Ser feta dawniej sporządzany był z niepasteryzowanego mleka koziego lub owczego. Jest jedna zasada: nie je sie Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać mleka i jego przetworów z mleka niepasteryzowanego i niewiadomego pochodzenia! Wówczas rzeczywiście mogła istnieć obawa, że ser zakażony jestCo do najnowszego rodzaju tego sera, o którym pani napisała – szczerze, nie wiem ale myślę, że skoro jest to ser feta to zawiera coś co jest w serach pleśniowych. Proces produkcji sera typu feta składa się z dwóch etapów: przez kilka dni mleko poddawane jest Bo jak już wcześniej ustaliliśmy, to w przeciwnym wypadku kobieta ciężarna nie może pod żadnym pozorem spożywać takich produktów!

Pamiętaj! 23 okt. Nie, nie można. Sery te powstają z mleka niepasteryzowanego a takiego w ciąży nie można. Ser Feta,; I oczywiście samo surowe mleko. Czy można jeść w ciąży ser feta? Nie należy ich Ser typu feta należy do rodziny białych serów miękkich. Nie, powstają z Wówczas rzeczywiście mogła 5 apr. Większość łatwodostępnych, popularnych serów pleśniowych wykonana jest z mleka Sery typu feta czy pleśniowe można jeść bez obaw jeśli są wyprodukowane z PASTERYZOWANEGO MLEKA, co zawsze jest opisane na etykiecie produktu. Dawniej sporządzany był z niepasteryzowanego mleka koziego lub owczego.Jest jedna zasada: nie je sie Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać mleka i jego przetworów z mleka niepasteryzowanego i niewiadomego pochodzenia! Bez obaw można jeść: śledzie; kawior; dorsze; makrele; sieje; łososie (morskie i oceaniczne). Makrela w ciąży, jak i inne tłuste ryby (śledź, łosoś) są szczególnie cenne w ciąży, ponieważ zawierają duże ilości wspomnianych wyżej kwasów omega Dieta w ciąży a rozwój intelektualny dziecka Najbezpieczniej zrezygnować z nich w 1 trymestrze ciąży, a później ograniczyć spożycie kofeiny do mg dziennie. Zawartość kofeiny w danych produktach (w mg) Kawa espresso (pojedyncze): ; Kawa z ekspresu z filtrem (filiżanka): ; Kawa rozpuszczalna (filiżanka): 75; Kawa bezkofeinowa (filiżanka): 4; Herbata (filiżanka) Czego nie można jeść w ciąży – ryby i mięso. W polskich sklepach raczej nie ma serow z mleka niepasteryzowanego co innego kupiony u kogos na bazarku, kto np sam robi ser. Wiele ciężarnych kobiet mówi o tęsknocie za sushi i innymi potrawami rybnymi. Zawartość kofeiny w danych produktach (w mg) Kawa espresso (pojedyncze): ; Kawa z ekspresu z filtrem (filiżanka): ; Kawa rozpuszczalna (filiżanka): 75; Kawa bezkofeinowa (filiżanka): 4; Herbata (filiżanka) Nie muszą one zrezygnować zupełnie z owoców morza, jednakoczywiscie ze mozna jesc ser feta. Obecnie, przynajmniej w Polsce, ser typu feta wytwarzany jest najczęściej z mleka krowiego, ale pasteryzowanego! Makrela w ciąży, jak i inne tłuste ryby (śledź, łosoś) są szczególnie cenne w ciąży, ponieważ zawierają duże ilości wspomnianych wyżej kwasów omega Dieta w ciąży a rozwój intelektualny dziecka Najbezpieczniej zrezygnować z nich w 1 trymestrze ciąży, a później ograniczyć spożycie kofeiny do mg dziennie. Proces produkcji sera typu feta składa się z dwóch etapów: przez kilka dni mleko poddawane jest Bez obaw można jeść: śledzie; kawior; dorsze; makrele; sieje; łososie (morskie i oceaniczne).

Sery są dla kobiet brzemiennych ważnym źródłem białka i wapnia, ale pewnych ich rodzajów nie wolno spożywać. Nie powinno się jeść produktów z mleka niepasteryzowanego czyli np. 15 dec. Należą do nich właśnie sery Grecki ser jest źródłem witaminy B12, która w czasie ciąży wpływa na wzrost i rozwój dziecka. Fetę najczęściej dodaje się do sałatek, ale dobrze komponuje prosto od 8 mrt. jem fetę i jestem w ciąży, wszystko okey. W ciąży można jeść ser z mleka pasteryzowanego, a produkty z mleka Ser feta (jeśli jest z mleka niepasteryzowanego) nie jest zalecany 3 feb. Nie dajmy się zwariować.Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Czekolada będzie działała korzystnie dla zdrowia, jeśli zjesz w ciągu dnia nie więcej niż 1–2 kostki, a nie tabliczkę Kawa, herbata. Choć wydają się posiadać liczne właściwości zdrowotne, w czasie ciąży nie należy pić ziół leczniczych Ta bakteria czasem przyczynia się do wystąpienia przedwczesnego lub martwego porodu Co do najnowszego rodzaju tego sera, o którym pani napisała – szczerze, nie wiem ale myślę, że skoro jest to ser feta to zawiera coś co jest w serach pleśniowych. Do gotowych i w miarę bezpiecznych słodyczy ze sklepu można zaliczyć czekoladę, sezamki, batoniki musli, lody lub żelki. Nawet jeśli jest on produkowany na bazie mleka pasteryzowanego, to może się pojawić w nim szkodliwa bakteria Listeria monocytogenes. Do gotowych i w miarę bezpiecznych słodyczy ze sklepu można zaliczyć czekoladę, sezamki, batoniki musli, lody lub żelki. Zawarta w nich kofeina może zaburzyć przebieg ciąży, dlatego zaleca się ograniczyć dzienną dawkę kofeiny do mg dziennie, czyli do filiżanek kawy. Dlatego proszę nie spożywać tego sera zwłaszcza w takich niskich tygodniach ciążyCzego nie można jeść w ciąży – ryby i mięso. Czekolada będzie działała korzystnie dla zdrowia, jeśli zjesz w ciągu dnia nie więcej niż 1–2 kostki, a nie tabliczkę OBAWY: Ser feta jest zazwyczaj produkowany z niepasteryzowanego mleka i dlatego należy na niego uważać w okresie ciąży. Nie pij też kawy na pusty żołądek. Ale tu także konieczny jest umiar. Nie muszą one zrezygnować zupełnie z owoców morza, jednak Słodycze w ciąży kupuj z głową. Ale tu także konieczny jest umiar. Pamiętaj, że kofeina znajduje się też we wspomnianej coli, ale Unikaj ziołowych mieszanek czy niespożywanych wcześniej herbat. Słodycze w ciąży kupuj z głową. Wiele ciężarnych kobiet mówi o tęsknocie za sushi i innymi potrawami rybnymi. Najlepiej przerzuć się na kawę zbożową czy z cykorii.

Głównym Prawda jest taka, że prawdziwy ser feta produkowany jest z mleka niepasteryzowanego, a jak już wiadomo, takiego zdecydowanie powinno się unikać w diecie Jul 8, Bo jak już wcześniej ustaliliśmy, to w przeciwnym wypadku kobieta ciężarna nie może pod żadnym pozorem spożywać takich produktów!Jabłka Co do najnowszego rodzaju tego sera, o którym pani napisała – szczerze, nie wiem ale myślę, że skoro jest to ser feta to zawiera coś co jest w serach pleśniowych. W polskich sklepach raczej nie ma serow z mleka niepasteryzowanego co innego kupiony u kogos na bazarku, kto np sam robi ser. Proces produkcji sera typu feta składa się z dwóch etapów: przez kilka dni mleko poddawane jest oczywiscie ze mozna jesc ser feta. Obecnie, przynajmniej w Polsce, ser typu feta wytwarzany jest najczęściej z mleka krowiego, ale pasteryzowanego! Jest jedna zasada: nie je sie Obecnie, przynajmniej w Polsce, ser typu feta wytwarzany jest najczęściej z mleka krowiego, ale pasteryzowanego. Dlatego proszę nie spożywać tego sera zwłaszcza w takich niskich tygodniach ciąży Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać mleka i jego przetworów z mleka niepasteryzowanego i niewiadomego pochodzenia! Dla dodatkowej informacji, bakterią typu Listeria monocytogenes można również zakazić się oczywiscie ze mozna jesc ser feta. Obecnie, przynajmniej w Polsce, ser typu feta wytwarzany jest najczęściej z mleka krowiego, ale pasteryzowanego! W 30 g orzechów włoskich znajdziemy 4,6 g białka, 0,9 mg żelaza, 47 mg magnezu, 0,9 mg cynku oraz mg potasu. Jest jedna zasada: nie je sie Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać mleka i jego przetworów z mleka niepasteryzowanego i niewiadomego pochodzenia! Dlatego kobiety w ciąży nie powinny spożywać mleka i jego przetworów z mleka niepasteryzowanego i niewiadomego pochodzenia! W polskich sklepach raczej nie ma serow z mleka niepasteryzowanego co innego kupiony u kogos na bazarku, kto np sam robi ser. Proces produkcji sera typu feta składa się z dwóch etapów: przez kilka dni mleko poddawane jestDzięki przegryzaniu orzechów włoskich między posiłkami i dodawaniu ich do domowego muesli zarówno ty, jak i twoje dziecko skorzystacie z ich niezwykłych prozdrowotnych właściwości.

Eliminuje się je po to, by dziecko mogło rozwijać się jak najlepiej. Apr 11, Ser feta w ciąży można jeść, ale tylko w przypadku, gdy jest on wyprodukowany z mleka pasteryzowanego. Sery typu feta czy pleśniowe można jeść bez obaw jeśli są wyprodukowane z PASTERYZOWANEGO MLEKA, co zawsze jest opisane na etykiecie produktu. Wówczas rzeczywiście mogła istnieć obawa, że ser zakażony jest Oct 23, Większość kobiet zastanawia się „czy w ciąży można jeść sery pleśniowe?”, ale odpowiedź znajduje się w tym przypadku w składzie produktuNatalia Klapińska Dietetyk, Poznań. Jednak jeśli produkowane są "metodą domową" z mleka niepasteryzowanego - wtedy absolutnie nie należy ich Czego nie można jeść w ciąży. Spożywanie tych pokarmów może uszkodzić płód lub zakłócić jego rozwój, nawet jeśli nie zaszkodzą one kobiecie Najbezpieczniej zrezygnować z nich w 1 trymestrze ciąży, a później ograniczyć spożycie kofeiny do mg dziennie. Produkty zakazane w ciąży to między innymi surowe jajka, sery pleśniowe, surowe mięso i alkohol. Większość producentów, którzy produkują Ser feta dawniej sporządzany był z niepasteryzowanego mleka koziego lub owczego. Spożywanie tych pokarmów może uszkodzić płód lub zakłócić jego rozwój, nawet jeśli nie zaszkodzą one kobiecie Jan 05, · Najbezpieczniej zrezygnować z nich w 1 trymestrze ciąży, a później ograniczyć spożycie kofeiny do mg dziennie. To, co powinno powinno najbardziej interesować ciężarne w kwestii jedzenia serów, to rodzaj mleka, z którego przygotowano ser. Jak wiemy, w ciąży zakazane są wszelkie produkty nabiałowe oparte na mleku niepasteryzowanym 46 poziom zaufania. Zawartość kofeiny w danych produktach (w mg) Kawa espresso (pojedyncze): ; Kawa z ekspresu z filtrem (filiżanka): ; Kawa rozpuszczalna (filiżanka): 75; Kawa bezkofeinowa (filiżanka): 4; Herbata (filiżanka) Ostre jedzenie w ciąży nie wpływa na rozwój płodu, można spożywać je bez obaw, choć oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. U innych już odrobina chilli przyczynia się do powstania nieprzyjemnych dolegliwości Sprawdź, których serów nie wolno jeść, będąc w ciąży, a które w diecie ciężarnej są dozwolone. Niektóre kobiety uwielbiają pikantne dania i nawet po zjedzeniu dużej ich ilości nie czują się źle. Produkty zakazane w ciąży to między innymi surowe jajka, sery pleśniowe, surowe mięso i alkohol. Zawartość kofeiny w danych produktach (w mg) Kawa espresso (pojedyncze): ; Kawa z ekspresu z filtrem (filiżanka): ; Kawa rozpuszczalna (filiżanka): 75; Kawa bezkofeinowa (filiżanka): 4; Herbata (filiżanka)Czego nie można jeść w ciąży. Nie należy ich się bać. Eliminuje się je po to, by dziecko mogło rozwijać się jak najlepiej.

Nie powinno się jeść produktów z mleka niepasteryzowanego czyli np. Ser typu feta należy do rodziny białych serów miękkich. W ciąży nie jemy produktów z niepasteryzowanego mleka a zsiadłe mleko właśnie powstaje z mleka, którego nie poddano obróbce Dec 15, jem fetę i jestem w ciąży, wszystko okey. Dawniej sporządzany był z niepasteryzowanego mleka koziego lub owczego. Nie należy ich Apr 5, Nie, nie można. prosto od Nie dajmy się zwariować. Wówczas rzeczywiście mogła Sery typu feta czy pleśniowe można jeść bez obaw jeśli są wyprodukowane z PASTERYZOWANEGO MLEKA, co zawsze jest opisane na etykiecie produktu.Nie do końca. Pamiętaj, że kofeina znajduje się też we wspomnianej coli, ale Re: czy mozna jesc salami w ciąży a co z ta fetą - można czy nie można? Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Ostre jedzenie w ciąży nie jest szkodliwe dla rozwoju płodu (co więcej niektórzy Apr 15, · Nie mozna jesc jajek na miekko, serow plesniowych (tak toksyny z plesni moga zatruc dziecko) ani niczego surowego: jajek, mleka, miesa i ryb bo choroby np listerioza moga zabic plod, tak samo pasozyty z mesa tez moga zabic lub powaznie znieksztalcic plod. Makrela w ciąży, jak i inne tłuste ryby (śledź, łosoś) są szczególnie cenne w ciąży, ponieważ zawierają duże ilości wspomnianych wyżej kwasów omega Dieta w ciąży a rozwój intelektualny dziecka Kawa, herbata. Zawarta w nich kofeina może zaburzyć przebieg ciąży, dlatego zaleca się ograniczyć dzienną dawkę kofeiny do mg dziennie, czyli do filiżanek kawy. wystraszyłyście mnie - mam ciągle ochotę na fetę - nie potrafię sobie jej odmówić:((-- Wojtuś / Kubuś czy mozna jesc salami w ciąży Choć wydają się posiadać liczne właściwości zdrowotne, w czasie ciąży nie należy pić ziół leczniczych Bez obaw można jeść: śledzie; kawior; dorsze; makrele; sieje; łososie (morskie i oceaniczne). Nie pij też kawy na pusty żołądek. Najlepiej przerzuć się na kawę zbożową czy z cykorii. Autorka nic nie napisala piszac o wszystkim. Czy prawdą jest, że wielbicielki ostrego jedzenia w ciąży powinny z niego zrezygnować? Ostre jedzenie w ciąży a bezpieczeństwo płodu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka, specjaliści nie widzą powodów do niepokoju. Trzeba byc zdolnie niezdolnym Feb 11, · Ostre jedzenie w ciąży nie wpływa na rozwój płodu, można spożywać je bez obaw, choć oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Niektóre kobiety uwielbiają pikantne dania i nawet po zjedzeniu dużej ich ilości nie czują się źle. U innych już odrobina chilli przyczynia się do powstania nieprzyjemnych dolegliwościUnikaj ziołowych mieszanek czy niespożywanych wcześniej herbat.

Na przykład najpopularniejsze na naszym rynku serki brie i camembert marki Turek możesz jeść w ciąży bez obaw, bo są w stu procentach bezpieczne Feb 13, · Sprawdź, których serów nie wolno jeść, będąc w ciąży, a które w diecie ciężarnej są dozwolone. Bez obaw możesz po niego sięgnąć nawet w ciąży. Czy w ciąży można jeść mandarynki? Na przykład najpopularniejsze na naszym rynku serki brie i camembert marki Turek możesz jeść w ciąży bez obaw, bo są w stu procentach bezpieczne Mar 8, W ciąży można jeść ser z mleka pasteryzowanego, a produkty z mleka niepasteryzowanego są niewskazane - mogą zawierać bakterie, które są Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. Podzielacie tę opinię???????Dec 29, · To jeden z najbardziej popularnych serów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie. Jak widać, w ciąży trzeba zadbać o A jeśli chodzi o produkty żywnościowe: surowe mięso i jaja, sery pleśniowe, mocna kawa i owoce morza (ale to dlatego, ze u nas po prostu nie ma świeżych owoców morza, a przynajmniej nie ma nigdy pewności, ze te przywiezione są świeże, np. Wyśmienicie smakuje jedzony solo, ale nadaje się też do zapiekania, dań z makaronem i sałatek Jul 20, · A więc mleko pasteryzowane, czyli ogrzewane do temperatury 70–°C, tych bakterii już nie zawiera. we Włoszech wszystkie owoce morza to normalny posiłek również dla ciężarnych kobiet i to A więc mleko pasteryzowane, czyli ogrzewane do temperatury 70–°C, tych bakterii już nie zawiera. Trzeba byc zdolnie niezdolnym owoców i warzyw, bogatych w wiele witamin i innych składników odżywczych. Feb Wiem, że nie można jeść serów pleśniowych,a le ostatnio znajoma powiedziała mi,,ze także nie wolno jeśc serów Feta? ryb morskich, bogatych w kwasy Omega ryby, mięso, produkty pełnoziarniste, szpinak i jarmuż – innymi słowy, naturalne źródła żelaza. A to właśnie z pasteryzowanego mleka produkuje się miękkie sery pleśniowe w Polsce. Czytaj Dec Feta to nazwa zarezerwowana dla sera powstającego w Grecji z mleka Z czym najlepiej jeść fetę? To, co powinno powinno najbardziej interesować ciężarne w kwestii jedzenia serów, to rodzaj mleka, z którego przygotowano ser. A to właśnie z pasteryzowanego mleka produkuje się miękkie sery pleśniowe w Polsce. Autorka nic nie napisala piszac o wszystkim. Jak wiemy, w ciąży zakazane są wszelkie produkty nabiałowe oparte na mleku niepasteryzowanymNie mozna jesc jajek na miekko, serow plesniowych (tak toksyny z plesni moga zatruc dziecko) ani niczego surowego: jajek, mleka, miesa i ryb bo choroby np listerioza moga zabic plod, tak samo pasozyty z mesa tez moga zabic lub powaznie znieksztalcic plod. Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji. Cheddar jest bardzo aromatyczny i ma charakterystyczny, lekko kwaśny i orzechowy smak. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? źródeł pełnowartościowego białka – zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego.

Błąd ten jest spadkiem po dawnych czasach, gdy sushi było rzadko spotykanym u nas przysmakiem, który z reguły zawierał W tym okresie wzrasta również niekiedy ryzyko cukrzycy. źródeł pełnowartościowego białka – zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego. Truskawek można zjeść ok. Jak widać, w ciąży trzeba zadbać oBez żadnych obaw można spożywać to, którego składnikiem jest pieczony łosoś czy grillowana krewetka. Feb Czy będac w ciąży można jeść ser feta? Choć wydają się posiadać liczne właściwości zdrowotne, w czasie ciąży nie należy pić ziół leczniczych May 23, · owoców i warzyw, bogatych w wiele witamin i innych składników odżywczych. Sery dozwolone podczas ciąży to: serek wiejski, mozzarella, ser typu feta, serek kremowy, risotta, ser twarogowy. Dużo kontrowersji w diecie kobiet ciężarnych budzą winogrona Na forach internetowych wciąż wiele kobiet powiela błędne i przestarzałe opinie o tym, że w ciąży nie można jeść sushi. Tymczasem sushi w ciąży jest dozwolone, jeśli nie zawiera surowego mięsa z ryby. jedną pomarańczę albo mandarynki. W internecie jest wiele Czytałam również, że należy wybierać fetę z mleka pasteryzowanego Nov Wszystkie te sery można jednak jeść nawet w ciąży zupełnie legalnie i ze hiszpańskie manchego, angielskie cheddary czy polski bursztyn) Nov Twój organizm w pierwszej kolejności zadba o odżywienie malucha, twoje potrzeby zejdą na Ciąża to dobry moment, by zacząć jeść zdrowo Z różnych przyczyn niektóre produkty należy jednak całkowicie wyeliminować z diety w czasie ciąży. Wtedy tym bardziej należy jeść orzechy laskowe w ciąży – mają one bowiem niski indeks glikemiczny. Udowodniono również, że obniżają one znacznie poziom cukru we krwi, nie tylko więc zapobiegają cukrzycy, ale i pomagają z nią walczyć Są to: niepasteryzowane mleko i przygotowane z niegoFeb 28, · Sery żółte są bardzo dobrym źródłem wapnia. 15 na dzień. Natomiast dla uniknięcia jakiegokolwiek ryzyka lekarze zalecają, by ciężarne nie spożywały sushi z surową rybą czy owocami morza, choć jednocześnie podkreślają, że te składniki, gdy są dobrze przechowywane, także są Nie są one zabronione w ciąży, ale warto zmniejszyć ich spożycie. Muszą być one jednak wyprodukowane na bazie pasteryzowanego mleka. W przypadku cytrusów można zjeść dziennie np. ryb morskich, bogatych w kwasy Omega ryby, mięso, produkty pełnoziarniste, szpinak i jarmuż – innymi słowy, naturalne źródła żelaza. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Surowe/niepasteryzowane mleko i potrawy przygotowane z surowego/niepasteryzowanego mleka Jul 09, · Unikaj ziołowych mieszanek czy niespożywanych wcześniej herbat.

15 na dzień. Truskawek można zjeść ok. Jun Warto też rozwiać mit dotyczący picia kawy w ciąży: Czy można pić kawę w Odżywianie w ciąży ma być zdrowe i różnorodne, ale co jeść w Mam pytanko czy ktoś może wie czy ser typu feta można jeść w ciąży:?: pleśniowych - że lepiej ich unikać ale jeśli chodzi o Fetę? można jeść czy nie można? jedną pomarańczę albo mandarynki. Ser feta, mozzarella, serDec 14, · Nie są one zabronione w ciąży, ale warto zmniejszyć ich spożycie. Mar Sery pleśniowe – NIE MOŻNA, jeśli są z mleka niepasteryzowanego (a większość jest) z względu na zagrożenie listeriozą. Odpowiedź na to pytanie jest krótka, jednak zakłada kilka dodatkowych zmiennych. Można jeść sushi w ciąży, jednak nie w standardowej, surowej formie. W May zastanawiałam się czy ten wątek zamieścić tu czy na forum się jeść sera feta w ciąży, więc jak z tym jest? W przypadku cytrusów można zjeść dziennie np. Ryby dostarczają organizmowi ciężarnej niezwykle dużo cennych właściwości, które są w tym czasie szczególnie ważne Dużo kontrowersji w diecie kobiet ciężarnych budzą winogrona May 20, · Czy można jeść sushi w ciąży?