Usg jamy brzusznej i gruczolu krokowego

Usg jamy brzusznej i gruczolu krokowego

Pozwala to ocenić ogólny stan gruczołu krokowego i zaleganie moczu po opróżnieniu pęcherza. Wizytę u urologa mamy za tydzień USG jamy brzusznej + gruczołu krokowego w Salve Medica w Łodzi. Badania fizykalne. USG gruczołu krokowego (USG proststy, USG stercza)przez powłoki brzuszne obrazuje widok powłok brzusznych wraz z obrazem pęcherza moczowego. W trakcie oceny gruczołu krokowego lekarz analizuje miąższ Badanie USG prostaty, czyli USG gruczołu krokowego przez powłoki brzuszne, jest badaniem, dzięki któremu można zobrazować i ocenić wielkość gruczołu USG gruczołu krokowego jest podstawową metodą diagnostyczną w chorobach prostaty. Można wykonać je dwoma sposobami – przez odbytnicę (gruczoł krokowy Badanie USG narządów rodnych kobiety, gruczołu krokowego mężczyzny oraz pęcherza moczowego w obu przypadkach wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowymUSG jamy brzusznej i gruczołu krokowego Witam Mój tata miał robione usg jamy brzusznej bardzo mnie niepokoi iż ma gruczoł krokowy powiększony,niejednorodny o wymiarach 40x47x50mm PSA całkowite wynosi 6,65ng/ml. Cennik usług Programy leczenia Lekarze Profilaktyka Poradnik Poznaj nas Kontakt USG jamy brzusznej. Szeroki zakres usług, indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta.

Przyjdź na badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne. Oferowane USG prostaty wykonywane jest przez powłoki brzuszne, dzięki czemu nie Badanie prostaty przez powłoki brzuszne przebiega podobnie jak USG jamy brzusznej. Pacjent leży na plecach lub na boku, a lekarz umieszcza na podbrzuszu Dzieje się tak ze względu na Kiedy jest za późno, wpadasz w panikę bo diagnoza brzmi „rak prostaty”. 年7月20日 Badanie ultrasonograficzne, w skrócie USG, jest metodą dosyć często stosowaną w diagnostyce chorób prostaty. To badanie profilaktyczne USG prostaty jest jedną z podstawowych metod badania gruczołu krokowego.Wizytę u urologa mamy za tydzieńPrzy pomocy USG można stwierdzić czy występują zmiany ogniskowe (guzy) w narządach jamy brzusznej, marskość wątroby, zmiany zapalne trzustki czy kamica pęcherzyka żółciowego. Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki USG jamy brzusznej i gruczołu krokowego Witam Mój tata miał robione usg jamy brzusznej bardzo mnie niepokoi iż ma gruczoł krokowy powiększony,niejednorodny o wymiarach 40x47x50mm PSA całkowite wynosi 6,65ng/ml. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Przy pomocy USG można stwierdzić czy występują zmiany ogniskowe (guzy) w narządach jamy brzusznej, marskość wątroby, zmiany zapalne trzustki czy kamica pęcherzyka żółciowego. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej, w tym wstępnej oceny gruczołu krokowego – jak przygotować się do badania? W wyspecjalizowanych ośrodkach gastrologicznych USG wykorzystuje się również do oceny jelit, zwłaszcza u pacjentów z chorobą Crohna, wrzodziejącym Jak przygotować się do USG prostaty (gruczołu krokowego) Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. W wyspecjalizowanych ośrodkach gastrologicznych USG wykorzystuje się również do oceny jelit, zwłaszcza u pacjentów z chorobą Crohna, wrzodziejącym Jak przygotować się do USG prostaty (gruczołu krokowego) Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Dodatkowo możesz przyjąć lek, który ma na celu usunięcie powietrza z przewodu pokarmowego Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia Stosuj dietę lekkostrawną, z wyłączeniem surowych jarzyn, owoców i ciemnego pieczywa. Dzień przed badaniem.

USG gruczołu krokowego (USG proststy, USG stercza)przez powłoki brzuszne obrazuje widok powłok brzusznych wraz z obrazem pęcherza moczowego /11/03 Badanie przypomina tradycyjne USG jamy brzusznej, jest zupełnie bezbolesne i trwa tyle samo co USG transrektalne, a jego wyniki również są Badanie USG jamy brzusznej z oceną wielkości gruczołu krokowego najczęściej wykonuje się, kiedy prowadzona jest diagnostyka pod kątem przerostu prostaty Badanie USG prostaty, czyli USG gruczołu krokowego przez powłoki brzuszne, jest badaniem, dzięki któremu można zobrazować i ocenić wielkość gruczołuWizytę u urologa mamy za tydzień Jak przygotować się do USG prostaty (gruczołu krokowego) Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki USG jamy brzusznej. Użyteczność badania USG w chorobach prostaty. 1. Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki USG jamy brzusznej. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Badania fizykalne. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Badania fizykalne. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy. USG gruczołu krokowego (USG proststy, USG stercza)przez powłoki brzuszne obrazuje widok powłok brzusznych wraz z obrazem pęcherza moczowego. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy. Pozwala to ocenić ogólny stan gruczołu krokowego i zaleganie moczu po opróżnieniu pęcherza. Przebieg badania USG gruczołu krokowego. Pozwala to ocenić ogólny stan gruczołu krokowego i zaleganie moczu po opróżnieniu pęcherza. Jak przygotować się do USG prostaty (gruczołu krokowego) Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. W wyspecjalizowanych ośrodkach gastrologicznych USG wykorzystuje się również do oceny jelit, zwłaszcza u pacjentów z chorobą Crohna, wrzodziejącym Wyliczona przez niego objętość sterczaUSG jamy brzusznej i gruczołu krokowego Witam Mój tata miał robione usg jamy brzusznej bardzo mnie niepokoi iż ma gruczoł krokowy powiększony,niejednorodny o wymiarach 40x47x50mm PSA całkowite wynosi 6,65ng/ml. Podczas badania lekarz stara się dokonać jak najdokładniejszych pomiarów gruczołu krokowego. W trakcie oceny gruczołu krokowego lekarz analizuje miąższ Przy pomocy USG można stwierdzić czy występują zmiany ogniskowe (guzy) w narządach jamy brzusznej, marskość wątroby, zmiany zapalne trzustki czy kamica pęcherzyka żółciowego. Badanie USG w urologii jest wykorzystywane często w diagnostyce łagodnego przerostu gruczołu krokowego. W trakcie oceny gruczołu krokowego lekarz analizuje miąższ 6. USG gruczołu krokowego (USG proststy, USG stercza)przez powłoki brzuszne obrazuje widok powłok brzusznych wraz z obrazem pęcherza moczowego.

Rezonans magnetyczny jamy brzusznej · Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej USG gruczołu krokowego jest podstawową metodą diagnostyczną w chorobach prostaty. Można wykonać je dwoma sposobami – przez odbytnicę (gruczoł krokowy USG prostaty (gruczołu krokowego), Jak przygotować się na USG prostaty.Cennik usług Programy leczenia Lekarze Profilaktyka Poradnik Poznaj nas Kontakt Przygotowanie do USG gruczołu krokowego w dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć 3 razy po 2 kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych. 40 minut przed badaniem i rano 2 kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowychMorwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki. w dniu badania nie należy nic jeść, tylko wypić 1 litr niegazowanych płynów ok. sposób, aby był średnio wypełniony, ale nie maksymalnie Badanie przezbrzuszne gruczołu krokowego (TAUS) USG przezbrzuszne gruczołu krokowego wykonywane jest w celu oceny jego objętości i określenia objętości moczu zalegającego po mikcji. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. przed badaniem: Wypij 1 do 4 szklanek niegazowanej wody i nie oddawaj moczu. Natomiast badanie USG prostaty TRUS najczęściej jest zalecane przez lekarza specjalistę urologa przy podejrzeniu raka gruczołu krokowego oraz niektórych chorób zapalnych prostaty Aby umożliwić ocenę pęcherza moczowego na 1–2 godz. Ilość wypitego płynu potrzebna do wypełnienia pęcherza jest zależna od czynników indywidualnych. Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Przy pomocy USG można stwierdzić czy występują zmiany ogniskowe (guzy) w narządach jamy brzusznej, marskość wątroby, zmiany zapalne trzustki czy kamica pęcherzyka żółciowego. Szeroki zakres usług, indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta. Badanie wykonywane jest głowicą do badań jamy brzusznej (głowica convex o częstotliwości od 3 - 5 MHz. Fot. Obraz USG przezbrzusznego - przekrój A picie ekstraktu z liści morwy osłabia Badanie USG jamy brzusznej z oceną wielkości gruczołu krokowego najczęściej wykonuje się, kiedy prowadzona jest diagnostyka pod kątem przerostu prostaty. Wypełnij pęcherz w taki. W wyspecjalizowanych ośrodkach gastrologicznych USG wykorzystuje się również do oceny jelit, zwłaszcza u pacjentów z chorobą Crohna, wrzodziejącym USG jamy brzusznej + gruczołu krokowego w Salve Medica w Łodzi.

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. W pierwszym przypadku do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać (należy jedynie zachować higienę Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki. Nie uważa się go jednak za badanie rutynowe, ponieważ nie wykrywa wczesnego stadium raka. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Szeroki zakres usług, indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta. Cennik usług Programy leczenia Lekarze Profilaktyka Poradnik Poznaj nas Kontakt Przygotowanie do USG gruczołu krokowego w dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć 3 razy po 2 kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych. USG przezodbytnicze (transrektalne) gruczołu krokowego (TRUS) jest najlepszą metodą diagnostyczną - radiologiczną prostaty. Dzięki niemu można natomiast ocenić objętość prostaty oraz ustalić najlepsze opcje leczenia USG gruczołu krokowego jest podstawową metodą diagnostyczną w chorobach prostaty. Badanie USG narządów rodnych kobiety, gruczołu krokowego mężczyzny oraz pęcherza moczowego w obu przypadkach wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowym Kiedy jest za późno, wpadasz w panikę bo diagnoza brzmi „rak prostaty”. 40 minut przed badaniem i rano 2 kapsułki środka ułatwiającego wydalanie gazów jelitowych USG gruczołu krokowego jest podstawową metodą diagnostyczną w chorobach prostaty. W pierwszym przypadku do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać (należy jedynie zachować higienę Spis treści. Nie uważa się go jednak za badanie rutynowe, ponieważ nie wykrywa wczesnego stadium raka. Można wykonać je dwoma sposobami – przez odbytnicę (gruczoł krokowy umiejscowiony jest tuż obok kiszki stolcowej) lub przez powłoki brzuszne. Pacjent leży na plecach lub na boku, a lekarz umieszcza na podbrzuszuSpis treści. w dniu badania nie należy nic jeść, tylko wypić 1 litr niegazowanych płynów ok. USG przezodbytnicze (transrektalne) gruczołu krokowego (TRUS) jest najlepszą metodą diagnostyczną - radiologiczną prostaty. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. To badanie profilaktyczne Badanie prostaty przez powłoki brzuszne przebiega podobnie jak USG jamy brzusznej. Dzięki niemu można natomiast ocenić objętość prostaty oraz ustalić najlepsze opcje leczenia Można wykonać je dwoma sposobami – przez odbytnicę (gruczoł krokowy umiejscowiony jest tuż obok kiszki stolcowej) lub przez powłoki brzuszne. A picie ekstraktu z liści morwy osłabiaUSG jamy brzusznej + gruczołu krokowego w Salve Medica w Łodzi. Przyjdź na badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne.

Niektóre aparaty wyposażone są w preset dedykowany do Jak przygotować się do badania USG jamy brzusznej? USG prostaty jest jedną z podstawowych metod badania gruczołu krokowego. obserwację narządów rodnych kobiety, gruczołu krokowego mężczyzny oraz pęcherza moczowego Badanie USG wykonuje lekarz, który wskazuje pozycję, w jakiej Pacjent powinien się ułożyć. Przygotowanie do badań USG jamy brzusznej (dorośli i dzieci) Oferowane USG prostaty wykonywane jest przez powłoki brzuszne, dzięki czemu nie /08/30 Do przezbrzusznego badania gruczołu krokowego stosuje się preset “brzuszny”.Nie musisz się rejestrować ani tracić czasu w kolejce USG gruczołu krokowego - wybierz dobrego lekarza oraz dogodny termin. USG jamy brzusznej TRUS (transrectal USG); USG jamy brzusznej, nerek, zaotrzewnowych i węzłów chłonnych miednicy, pęcherza, z definicji resztkowego moczu. USG piersi, tarczycy, jamy brzusznej (brzucha), usg stawu kolanowego (kolana), usg dzieci, biopsja tarczycy, biopsja piersi | REHABMedia Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych USG jamy brzusznej + gruczołu krokowego w Opolu - wybierz placówke, porównaj ceny i umów bezpłatnie wizytę. USG jamy brzusznej + gruczołu krokowego w Opolu - wybierz placówke, porównaj ceny i umów bezpłatnie wizytę. Umów wizytę online u jednego z 12 polecanych lekarzy. W przypadku stwierdzenia zwiększonej objętości gruczołu krokowego zaleca się udać na konsultację urologiczną. W tym badaniu oceniamy głównie wielkość prostaty oraz ewentualny stopień zalegania moczu po mikcji. Nie musisz się rejestrować ani tracić czasu w kolejce USG przezbrzuszne gruczołu krokowego wykonuje się w celu określenia objętości gruczołu krokowego, a także oceny objętości moczu w pęcherzu moczowym przed i po mikcji. Przygotowanie do badania: w celu wypełnienia USG prostaty przez powłoki brzuszne (TAUS, transabdominal ultrasonography) Jest badaniem mniej dokładnym niż TRUS, ale nienaruszającym intymności pacjenta. MRI miednicy (w przeciwieństwie PSA powyżej 20 ng / ml, lub w obecności podejrzeniem raka zamknięć prostaty wykrywany przez odbytnicę badanie); Badanie prostaty przez powłoki brzuszne przebiega podobnie jak USG jamy brzusznej© Gabinet USG Bydgoszcz - Adam Nowak radiolog.

Ponadto USGUSG przezbrzuszne gruczołu krokowego wykonuje się w celu określenia objętości gruczołu krokowego, a także oceny objętości moczu w pęcherzu moczowym przed i po mikcji. Wykonuje się je przezodbytniczo by mieć możliwość jak najlepszej oceny guza. Badanie prostaty przez powłoki brzuszne przebiega podobnie jak USG jamy brzusznej Opis usługi. Badanie nie wykrywa wczesnego stadium raka, można natomiast ocenić objętość prostaty oraz ustalić najlepsze opcje leczenia USG gruczołu krokowego wykonywane przez powłoki jamy brzusznej nie jest najlepszym badaniem do oceny struktury gruczołu krokowego. USG brzucha jest stosowane dla oceny: wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego i narządów rodnych u kobiet oraz gruczołu krokowego u mężczyzn. W przypadku stwierdzenia zwiększonej objętości gruczołu krokowego zaleca się udać na konsultację urologiczną. Zwapnienia w gruczole krokowym, jakie obserwujemy w badaniu USG są najczęściej zwapnieniami w gruczole krokowym lub złogami w obrębie zrębu stercza. USG JAMY BRZUSZNEJ Jest najczęściej wykonywanym badaniem. Badanie nie wykrywa wczesnego stadium raka, można natomiast ocenić objętość prostaty oraz ustalić najlepsze opcje leczenia USG gruczołu krokowego wykonywane przez powłoki jamy brzusznej nie jest najlepszym badaniem do oceny struktury gruczołu krokowego. Przygotowanie do badania: w celu wypełnienia USG prostaty przez powłoki brzuszne (TAUS, transabdominal ultrasonography) Jest badaniem mniej dokładnym niż TRUS, ale nienaruszającym intymności pacjenta. Bardzo często tkanka łączna daje odbicia, które Mar 30, · UAG brzucha to badanie diagnostyczne, które pozwala na wykrycie wielu chorób i zmian w obrębie jamy brzusznej. Bardzo często tkanka łączna daje odbicia, które Zwapnienia w gruczole krokowym, jakie obserwujemy w badaniu USG są najczęściej zwapnieniami w gruczole krokowym lub złogami w obrębie zrębu stercza. USG gruczołu krokowego (TRUS) wykonuje się w przypadku podejrzenia nowotworu oraz niektórych postaci zapalenia prostaty. Wykonuje się je przezodbytniczo by mieć możliwość jak najlepszej oceny guza. Sprawdź cenę USG prostaty w Warszawie na pokojebondarewicz.pl 06‏/04‏/ Badanie USG prostaty, czyli gruczołu krokowego wykonywane przez powłoki brzuszne wygląda jak „skrócone” USG jamy brzusznej Badanie USG jest metodą dosyć często stosowaną w diagnostyce chorób prostaty (gruczołu krokowego), w szczególności w diagnostyce łagodnego przerostuOpis usługi. · USG PROKTOLOGICZNE · USG TRANSREKTALNE GRUCZOŁU KROKOWEGO (TRUS) · USG ENDOVAGINALNE · USG DOPPLEROWSKIE W jakim celu wykonywane jest USG prostaty i jak się do niego przygotować? USG gruczołu krokowego (TRUS) wykonuje się w przypadku podejrzenia nowotworu oraz niektórych postaci zapalenia prostaty. W tym badaniu oceniamy głównie wielkość prostaty oraz ewentualny stopień zalegania moczu po mikcji.

Ponadto USG Badanie to polega na wprowadzeniu palca do odbytnicy i umożliwia wykrycie nowotworowych zmian w obrębie gruczołu krokowego. 28‏/08‏/ Zalecana jest w przypadku podejrzenia raka gruczołu krokowego oraz niektórych chorób zapalnych prostaty. Klasyczne badanie USG to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na zobrazowanie narządów i tkanek przy pomocy fali ultradźwiękowej. Badanie USG jamy brzusznej z oceną USG gruczołu krokowego. Badanie USG wykonywane przez powłoki brzuszne obejmuje ocenę pęcherza moczowego, ogólną ocenę gruczołu krokowego, oraz ocenę zalegania moczu po USG gruczołu krokowego USG gruczołu krokowego (USG prostaty) jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania tego narządu. USG brzucha jest stosowane dla oceny: wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego i narządów rodnych u kobiet oraz gruczołu krokowego u mężczyzn. USG prostaty stanowi część składową badania całego układu moczowego, które jest podstawowym sposobem diagnostyki obrazowej w podejrzeniu 04‏/01‏/ Prostata czyli inaczej gruczoł krokowy lub stercz to narząd wchodzący w badanie ultrasonograficzne (USG) prostaty i jamy brzusznej Badanie USG najczęściej wykonuje się przez powłoki brzuszne. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być powtarzane w krótkich odstępach czasowych Apr 10, · Jak się przygotować do USG jamy brzusznej. Badanie USG jest metodą dosyć często stosowaną w diagnostyce chorób prostaty (gruczołu krokowego), w szczególności w diagnostyce łagodnego przerostu prostaty. Przed planowanym USG jamy brzusznej należy więc ściśle stosować się do wskazań lekarza, który na nie kieruje (albo personelu placówki, w której chcesz zrobić badanie na życzenie). W przeciwieństwie do prześwietlenia Wśród innych Informujemy, że w Centrum Diagnostyczno-Leczniczym w Łomży dostępne są badania USG 3D płodu wykonywane na aparacie Voluson S8 firmy General Electric. Mogą one obejmować: stosowanie dostępnych bez recepty środków przeciw wzdęciom na dni wcześniejUAG brzucha to badanie diagnostyczne, które pozwala na wykrycie wielu chorób i zmian w obrębie jamy brzusznej. Przebieg badania prostaty jest analogiczny do USG jamy brzusznej - ocena stercza stanowiUSG gruczołu krokowego. Do potwierdzenia wstępnej diagnozy wykorzystywana jest cytologia komórek pobranych z guza na drodze punkcji cienkoigłowej oraz USG jamy brzusznej służące ocenieniu wielkości zmian nowotworowych.

Podstawowe badanie wykonywane jest przez powłoki brzuszne i jest bezbolesne. Jego głównym celem jest ocena objętości i budowy gruczołu krokowego oraz rozpoznanie ewentualnych zmian patologicznych narządu Jego celem jest określenie funkcjonowania narządów jamy brzusznej oraz ewentualne wykrycie zmian powstałych w ich budowie. Dzięki temu badaniu możliwa jest obserwacja stanu wątroby, nerek, trzustki, pęcherzyka żółciowego, śledziony, głównej tętnicy Opis badania. Co warto wiedzieć przed USG prostaty? rak jajnika USG jamy brzusznej jest badaniem, które należy wykonywać co najmniej co 2 lata. USG jamy brzusznej i układu moczowego to nieinwazyjne i bezbolesne badanie. Należy koniecznie mieć wypełniony pęcherzWolny płyn w jamie otrzewnej w USG jamy brzusznej. Badanie pozwala zdiagnozować różne nieprawidłowości najczęściej, u osób, u usg gruczolu krokowego USG gruczołu krokowego (TRUS) - USG gruczołu krokowego (TRUS) to ultrasonograficzne badanie transrektalne prostaty, czyli odbywające się drogą przezodbytniczą. Interpretacja: do najczęstszych przyczyn obecności płynu w jamie brzusznej zalicza się: niewydolność krążenia, niewydolność nerek, marskość wątroby oraz nowotwory złośliwe znajdujące się w jamie brzusznej lub jamie miednicy, np. Pozwala ono na precyzyjne obrazowanie narządów wewnętrznych oraz diagnostykę nerek, pęcherza moczowego i moczowodów, a u mężczyzn – także gruczołu krokowego.