Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Nie jest to jeszcze menstruacja, a tzw. U pacjentek tych wzrasta bowiem ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Lekarz może zasugerować wtedy inną formę antykoncepcji - tabletkę jednoskładnikową (minipigułkę, tabletkę tylko progesteronową) Jak odstawić tabletki antykoncepcyjne? Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych powinno być prowadzone w porozumieniu z ginekologiem. dni krwawienie z odstawienia. Lekarz doradzi Ci, kiedy najlepiej w Twoim przypadku to zrobić i czego możesz się spodziewać po zaprzestaniu przyjmowania leków Dec 30, · Głównym, jednym z pierwszym, a czasami jedynym objawem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych jest pojawienie się krwawienia. Zaliczyć można do nich między innymi wzrost libido, co docenią takżeOct 11, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może okazać się też konieczne u kobiet starszych niż 35 lat, które nie mogą poradzić sobie z nałogiem nikotynowym. Aug 3, Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może dawać różne skutki uboczne do najczęściej wymienianych należą: zwiększenie masy ciała, pogorszenie Jan 27, Po odstawieniu tabletek możesz zauważyć pogorszenie kondycji skóry i włosów, w tym nawrót zmian trądzikowych, łojotoku oraz przyspieszone Apr 23, Są jednak również objawy pozytywne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Pojawia się zazwyczaj pomiędzy drugim a czwartym dniem od odstawienia pigułek antykoncepcyjnych, często przybiera formę plamienia i trwa ok.

· złe samopoczucie; · wymioty; · biegunka; · stany depresyjne; · lęki; · spadek libido Jan 27, Twój cykl menstruacyjny może się rozregulować · Waga Twojego ciała może spaść · Odstawienie antykoncepcji może spowodować, że szybciej zajdziesz w Jan 19, Do negatywnych objawów, które pojawiają się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, można zaliczyć: pogorszenie kondycji włosów (wypadanie Jun 20, Najczęstszym skutkiem ubocznym zaprzestania stosowania tabletek antykoncepcyjnych są zaburzenia cyklu menstruacyjnego, nasilone bóle Jak i kiedy odstawić tabletki antykoncepcyjne?Objawami odstawienia tabletek może być trądzik, łojotok skóry głowy orazCzasami po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych waga spada, przeważnie nie wynika to jednak z utraty tkanki tłuszczowej, ale z ubytku nadmiaru wody gromadzonej w organizmie. całkowity brak okresu po odstawieniu hormonów opóźnienia w pojawieniu się miesiączki nieregularny okres U niektórych kobiet skutkiem odstawienia tabletek mogą być obfite i bolesne miesiączki Oct 11, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych powinno być dobrze przemyślanym krokiem, ponieważ organizm przyzwyczajony do stałej codziennej dawki może się zbuntować i każde zaburzenie w układzie hormonalnym będzie wiązało się ze skutkami ubocznymi. Apr 26, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z wystąpieniem szeregu objawów, które wynikają ze zmian w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Poprawia się jednak nawilżenie pochwy Aug 03, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych charakteryzuje się przede wszystkim zaburzeniami cyklu menstruacyjnego. Wcześniej jednak miesiączki mogą być nieregularne, bardziej obfite niż zwykle, niektóre kobiety skarżą się wprost na brak okresu po odstawieniu tabletek Decydując się na branie tabletek antykoncepcyjnych powinnaś pamiętać, że nie tylko przyjmowanie, ale także ich odstawienie może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Dlatego decyzja o rezygnacji z doustnej antykoncepcji hormonalnej, podobnie jak decyzja o wyborze tej metody antykoncepcji, powinna być przez Ciebie dokładnie przemyślana Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża Wiele kobiet zastanawia się, jak szybko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można zajść w ciążę Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno skutkować negatywnie na organizm kobiety, ponieważ większość tabletek hormonalnych to nowa generacja, ich skład jest tak skonstruowany, aby po ewentualnym odstawieniu kobieta nie odczuwała dyskomfortu. Jednak odstawienie tabletek antykoncepcyjnych to sprawa indywidualna każdej kobiety Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres Średnio w ciągu pół roku od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych wszelkie zaburzenia w cyklu miesiączkowym powinny ustać. Zazwyczaj dochodzi do okresowego zaburzenia miesiączkowania, a także pogorszenia kondycji włosów i cery.

2. · zaburzeniami cykli miesiączkowych; · obfitymi i bolesnymi miesiączkami; 8. Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może dawać różne skutki uboczne do najczęściej wymienianych należą: zwiększenie masy ciała, pogorszenie Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – skutki · zaburzenia cyklu menstruacyjnego (nieregularny okres lub jego brak) do 6 miesięcy po Objawami odstawienia tabletek może być trądzik, łojotok skóry głowy oraz nieregularne i bolesne miesiączki. 3. W większości przypadków są to objawy 7. 6. Jakie skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych mogą Cię spotkać?To bardzo pozytywny skutek zakończenia przyjmowania pigułek, jednak nie wiąże się on z utratą tkanki tłuszczowej, a jest efektem wyregulowania gospodarki wodno-elektrolitowej W przypadku tabletek progestagenowych kobiety nie mają w ogóle miesiączki lub ich krwawienia są nieregularne. Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża. Zazwyczaj dochodzi do okresowego zaburzenia miesiączkowania, a także pogorszeniaOdstawienie tabletek antykoncepcyjnych powinno być dobrze przemyślanym krokiem, ponieważ organizm przyzwyczajony do stałej codziennej dawki może się zbuntować i każde zaburzenie w układzie hormonalnym będzie wiązało się ze skutkami ubocznymi. Dec 30, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a waga. Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wiele kobiet może odczuć spadek wagi. Marta Chrzanowska lekarz 29 września Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z wystąpieniem szeregu objawów, które wynikają ze zmian w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Kiedy pojawiają się pierwsze dni płodne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Zazwyczaj dochodzi do okresowego zaburzenia miesiączkowania, a także pogorszenia Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – objawy i płodność. Objawami odstawienia tabletek może być trądzik, łojotok skóry głowy oraz Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a waga. To bardzo pozytywny skutek zakończenia przyjmowania pigułek, jednak nie wiąże się on z utratą tkanki tłuszczowej, a jest efektem wyregulowania gospodarki wodno-elektrolitowej W przypadku tabletek progestagenowych kobiety nie mają w ogóle miesiączki lub ich krwawienia są nieregularne. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wiele kobiet może odczuć spadek wagi. Apr 26, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – objawy i płodność. Część kobiet decyduje się na przerwanie antykoncepcji w związku z planowaną ciążą. Część kobiet decyduje się na przerwanie antykoncepcji w związku z planowaną ciążą. Kiedy pojawiają się pierwsze dni płodne po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Marta Chrzanowska lekarz 29 września Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z wystąpieniem szeregu objawów, które wynikają ze zmian w funkcjonowaniu układu hormonalnego.

Po odstawieniu tabletek możesz zauważyć pogorszenie kondycji skóry i włosów, w tym nawrót zmian trądzikowych, łojotoku oraz przyspieszone Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych · zaburzenia miesiączkowania w postaci nieregularnego cyklu menstruacyjnego, · pogorszenie jakości skóry i włosów ( 1.Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża Wiele kobiet zastanawia się, jak szybko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można zajść w ciążę Odstawienie tabletek a włosy Niestety tutaj dostało mi się najmocniej, ale nadal nie było tak źle, jak się spodziewałam. Aug 03, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno skutkować negatywnie na organizm kobiety, ponieważ większość tabletek hormonalnych to nowa generacja, ich skład jest tak skonstruowany, aby po ewentualnym odstawieniu kobieta nie odczuwała dyskomfortu. Jednak odstawienie tabletek antykoncepcyjnych to sprawa indywidualna każdej kobiety Decydując się na branie tabletek antykoncepcyjnych powinnaś pamiętać, że nie tylko przyjmowanie, ale także ich odstawienie może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Dlatego decyzja o rezygnacji z doustnej antykoncepcji hormonalnej, podobnie jak decyzja o wyborze tej metody antykoncepcji, powinna być przez Ciebie dokładnie przemyślana Czasami po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych waga spada, przeważnie nie wynika to jednak z utraty tkanki tłuszczowej, ale z ubytku nadmiaru wody gromadzonej w organizmie. Przed odstawieniem mogłam myć je raz na tydzień, a przez tygodnie drugiego miesiąca wymagały Nieregularny okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych to normalny objaw, mogący utrzymywać się przez kilka miesięcy od przyjęcia ostatniej tabletki, aż do uregulowania się gospodarki hormonalnej. Polega na wydłużeniu lub skróceniu cyklu oraz występowaniu miesiączki w różnych Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a inne metody antykoncepcji. Jednak odstawienie tabletek antykoncepcyjnych to sprawa indywidualna każdej kobiety Jul 16, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres. Część kobiet rezygnuje ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych ze względu na pojawiające się przeciwwskazania do kontynuacji terapii. Należą do nich pokojebondarewicz.pl: nowotwory hormonozależne, palenie papierosów (szczególnie po roku życia), choroby zakrzepowo-zatoroweOdstawienie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno skutkować negatywnie na organizm kobiety, ponieważ większość tabletek hormonalnych to nowa generacja, ich skład jest tak skonstruowany, aby po ewentualnym odstawieniu kobieta nie odczuwała dyskomfortu. Mniej więcej w drugim miesiącu po odstawieniu tabletek moje włosy zaczęły BARDZO się przetłuszczać.

Tabletki antykoncepcyjne są jedną z najczęściej wybieranych metod zabezpieczania się Owulacja i menstruacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Owulacja u większości kobiet wraca już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek. Po wielu latach brania tabletek i wielu odstawieniach i powrotach doszłam do wniosku, że muszę zdecydować, czy wolę ładną cerę, czy stabilność psychiczną. Przed rezygnacją z pigułek warto porozmawiać z lekarzem ginekologiem, a swoje działania podejmować biorąc pod uwagę jego radyOdstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres. Pozwoli to Apr 23, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, gdy nie planujesz ciąży Ze względu na to, że zdrowe kobiety zwykle szybko wracają do płodności po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (nawet już w pierwszym cyklu), trzeba mieć na uwadze, że aktywność seksualna może wówczas prowadzić do ciąży Aug 07, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – kiedy się zdecydować? Zaliczyć można do nich między innymi wzrost libido, co docenią także Kiedy można zajść w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Nieregularny okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych to normalny objaw, mogący utrzymywać się przez kilka miesięcy od przyjęcia ostatniej tabletki, aż do uregulowania się gospodarki hormonalnej. Mimo toApr 11, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, podobnie jak rozpoczęcie przyjmowania pigułek, należy skonsultować z lekarzem ginekologiem w celu odpowiedniego zaplanowania tego procesu. Pozwoli to Po odstawieniu tabletek: bez przyrostu wagi, poprawienie nastroju, brak PMS, bezbolesne miesiączki, wzrost libido, przetłuszczające się włosy, tragiczna cera. Są jednak również objawy pozytywne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. W momencie, kiedy podejmiemy decyzję o rozpoczęciu starania się o dziecko, konieczne jest zrezygnowanie z przyjmowania doustnej antykoncepcji. 4. Odstawiłam na Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, gdy nie planujesz ciąży Ze względu na to, że zdrowe kobiety zwykle szybko wracają do płodności po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (nawet już w pierwszym cyklu), trzeba mieć na uwadze, że aktywność seksualna może wówczas prowadzić do ciąży Polega na wydłużeniu lub skróceniu cyklu oraz występowaniu miesiączki w różnych Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, podobnie jak rozpoczęcie przyjmowania pigułek, należy skonsultować z lekarzem ginekologiem w celu odpowiedniego zaplanowania tego procesu.

Kiedy pacjentki przestają stosować Sep 30, Nie ma żadnych przeciwskazań do starania się o ciążę już w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Twój cykl menstruacyjny może się rozregulować · Waga Twojego ciała może spaść · Odstawienie antykoncepcji może spowodować, że szybciej zajdziesz w Sep 29, Nie ma jednak żadnych badań wspierających ideę oczyszczania po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Wcześniejsze stosowanie AH 1. Są nawet przypadki (bardzo rzadkie) 1. W zależności od organizmu, można zajść w ciążę niemal od razu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. 5.Zapewne nie. Wyjaśniamy. Zastanawiają się też, na ile czasu przed rozpoczęciem starań o dziecko należy odstawić tabletki antykoncepcyjne, aby ciąża przebiegała prawidłowo. W momencie, kiedy podejmiemy decyzję o rozpoczęciu starania się o dziecko, konieczne jest zrezygnowanie z przyjmowania doustnej antykoncepcji. Spis treści Jun 05, · Podsumowując, nie wiem, czy zdecydowałabym się po raz kolejny na łykanie tabletek. Przed rezygnacją z pigułek warto porozmawiać z lekarzem ginekologiem, a swoje działania podejmować biorąc pod uwagę jego rady Wiele kobiet obawia się, czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych będą miały problemy z zajściem w ciążę. Po zakończeniu opakowania, które zwykle liczy 21 pigułek, kobieta powinna zrobić 7-dniową przerwę, zanim Lulu (anonim, ) Warszawa 1 dzień temu Jakie mogą być objawy złego samopoczucia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Zastanawiają się też, na ile czasu przed rozpoczęciem starań o dziecko należy odstawić tabletki antykoncepcyjne, aby ciąża przebiegała prawidłowo. Lekarz ginekolog doradzi, kiedy najlepiej jest zakończyć ich przyjmowanie, aby nie zaburzyć hormonalnej gospodarki organizmuOdstawienie tabletek antykoncepcyjnych – kiedy się zdecydować? Wyjaśniamy. Przerwa wynika z zasad stosowania pigułek dwuskładnikowych. Spis treści Przyczyną krwawienia z odstawienia może być kilkudniowa przerwa pomiędzy dwoma kolejnymi opakowaniami tabletek lub całkowite odstawienie hormonalnej antykoncepcji. Jun 10, · Wiele kobiet obawia się, czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych będą miały problemy z zajściem w ciążę. Dlatego odstawienie pigułek antykoncepcyjnych trzeba skonsultować z lekarzem. Ani razu nie usłyszałam od lekarza, że odstawienie może nieść za sobą takie skutki, a fora internetowe aż huczą od historii dziewczyn, które po zaprzestaniu przyjmowania antykoncepcji nie mogą poradzić sobie z trądzikiem Feb 15, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może okazać się trudny dla naszego organizmu.

Szanse na poczęcie dziecka pojawiają się nawetJan 17, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres. Muszę się przyznać, że trochę bałam się tergo pierwszego okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Nie zaleca się odstawiania tabletek w połowie opakowania. Znajdujące się w tabletkach czy Dec 22, Dobrze dobrana, prawidłowo stosowana antykoncepcja nie powinna mieć wpływu na płodność w przyszłości. Lek. Anna Syrkiewicz Lekarz medycyny rodzinnej, Błonie. Wówczas gdy cały czas przyjmujemy Katarzyna Pietuch. Tabletki antykoncepcyjne dają zabezpieczenie na poziomie bliskim 99%, jednak w praktyce może się zdarzyć, że dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej. Zarówno w przypadku tabletek antykoncepcyjnych jedno-, jak i dwuskładnikowych, owulacja powinna wrócić dość szybko Jeżeli jest Pani jednak przekonana, że dolegliwości związane są z przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, należy to zrobić w dogodnym dla Pani momencieOdstawienie tabletek antykoncepcyjnych a inne metody antykoncepcji. Dlatego odstawienie pigułek antykoncepcyjnych trzeba skonsultować z lekarzem. Najczęściej jednak powrót do płodności zajmuje Mar 15, - Organizm kobiety ma zdolność do szybkiej regeneracji po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Szybkość zajścia w ciążę po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji jest kwestią mocno indywidualną, ponadto w dużej mierze zależy też od rodzaju przyjmowanych tabletek. 82 poziom zaufania. Gdy cykl przechodziłam normalnie – bez hormonów, to nie dość, że miałam bardzo bolesny okres, to jeszcze strasznie obfity Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może okazać się trudny dla naszego organizmu. Należą do nich pokojebondarewicz.pl: nowotwory hormonozależne, palenie papierosów (szczególnie po roku życia), choroby zakrzepowo-zatorowe Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres. Antykoncepcja powoduje jedynie czasową Jun 10, Teoretycznie, możliwe jest zajście w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Część kobiet rezygnuje ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych ze względu na pojawiające się przeciwwskazania do kontynuacji terapii. Witam serdecznie! Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych w przypadku ciąży powinno zostać zrobione niezwłocznie. Lekarz ginekolog doradzi, kiedy najlepiej jest zakończyć ich przyjmowanie, aby nie zaburzyć hormonalnej gospodarki organizmu Odstawienie antykoncepcji a ciąża. Gdy cykl przechodziłam normalnie – bez hormonów, to nie dość, że miałam bardzo bolesny okres, to jeszcze strasznie obfity Jan 29, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, a ciąża. Efekt antykoncepcyjny jest bowiem w pełni odwracalny, a kobieta bardzo szybko po odstawieniu tabletek odzyskuje płodność. Muszę się przyznać, że trochę bałam się tergo pierwszego okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Jak dla mnie objawy bardzo normalne. Teoretycznie pigułki antykoncepcyjne można przestać przyjmować w każdym momencie ich stosowania, na przykład w połowie opakowania czy po wzięciu dwóch tabletek. Jednak lekarze ginekolodzy zalecają ich odstawienie dopiero po skończonym całym blistrze Kiedy zdecydować się na odstawienie tabletek antykoncepcyjnych? Brak dostarczanych do tej pory hormonów wpływa nie tylko na funkcjonowanie układu hormonalnego, dlatego często tuż po zaprzestaniu przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych można zaobserwować pokojebondarewicz.pl pogorszenie Posty: 1, Odp: Objawy po odstawieniu tabletek anty.! Może też nic się nie dziać. Kiedy pojawiają się działania niepożądane, w tym spadek libido, nudności, wymioty, bóle głowy - lekarz zaleca odstawienie konkretnych tabletek i przyjmowanie innych lub też zmianę metody antykoncepcyjnej Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – skutki uboczne Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych to trudny moment dla organizmu. Jan 29, Nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych przed końcem opakowania to sprawa nieco lepsza, bo często się zdarza, że przerywamy korzystanie na Aug 27, Po odstawieniu tabletek może pojawić się się krwawienie, które szybko ustąpi. Jeżeli Ty i Twój partner podjęliście decyzję, że chcecie rozpocząć starania o dziecko, konieczna będzie rezygnacja z antykoncepcji. Zatem kiedy odstawiłaś tabletki piersi mogą wydawać się mniejsze. Zarówno w przypadku tabletek antykoncepcyjnych jedno-, jak i dwuskładnikowych, owulacja powinna wrócić dość szybkoKolejny powód odstawienia to zła tolerancja środków antykoncepcyjnych. często powodują, że piersi przy ich braniu robią się bardziej obfite. Po drugie tabletki wpływają na libido, dosyć często obniżają libido Choć teoretycznie możesz to zrobić już po rozpoczęciu danego opakowania, tak nagłe odstawienie tabletek może zaburzyć Twój cykl Odstawienie antykoncepcji a ciąża. Szybkość zajścia w ciążę po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji jest kwestią mocno indywidualną, ponadto w dużej mierze zależy też od rodzaju przyjmowanych tabletek. Tabletki anty. Bezpośrednio po odstawieniu wskazane Apr 11, Bez względu na rodzaj, tabletki antykoncepcyjne mają jedno, jasno określone zadanie: uwalnianie do krwi odpowiedniej dawki hormonów Kobiecy organizm odzyskuje całkowitą równowagę hormonalną nawet po 2 – 3 tygodniach od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych, a owulacja może się pojawić już wOdstawianie tabletek antykoncepcyjnych – jak to zrobić?

Czy w ciąży można jeździć na rowerze – co zrobić, by było bezpiecznie i zdrowo? Kiedy pojawiają się działania niepożądane, w tym spadek libido, nudności, wymioty, bóle głowy - lekarz zaleca odstawienie konkretnych tabletek i przyjmowanie innych lub też zmianę metody antykoncepcyjnej Oct 28, · Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych- w jaki sposób odstawić? PCOS, a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych · WARTO ZGLOSIC SIE NA KONSULTACJE DO ENDOKRYNOLOGA CELEM USTALENIA INNEGO POSTEPOWANIA NIZ TABLETKIMay 14, · Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża – kiedy możliwe jest zajście w ciążę? Jeśli był taki temat, to przepraszam, ale nie znalazłpokojebondarewicz.plzam odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale ostatnio, gdy zrobiłam sobie przerwę (zrobiłam tylko jedną przerwę przez 7 lat brania tabletek) moje plecy pokryły się krostkami Kolejny powód odstawienia to zła tolerancja środków antykoncepcyjnych. Ciąża geriatryczna – co to jest i jakie ryzyko się z nią wiąże?

MOJA HISTORIA: jak odstawiłam antykoncepcję hormonalną i co się stało? - cz. 1